14 skvělých dokumentů, které Netflix přidal od začátku roku

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Pravidelní diváci Netflixu určitě dají za pravdu, že dokumenty na této službě opravdu stojí za to, a svým kvalitním zpracováním leckdy předčí seriálovou či filmovou tvorbu. Jen od začátku nového roku se na Netflixu objevila celá řada zajímavých dokumentů a dokumentárních sérií, přičemž ty nejlepší si připomeneme v tomto výběru. Ne všechny ale spadají mezi Netflix originály.

Na místě činu: Zmizení v hotelu Cecil

Pověst nechvalně známého hotelu Cecil se po zmizení Elisy Lam ještě zhoršila. Sonda do jednoho z nejtemnějších míst Ameriky od tvůrce dokumentu „Výpověď Teda Bundyho“.

Provazochodkyně nad Prahou

Přechod provazochodkyně Tatiany Mosio-Bongongy přes Vltavu přesáhl zdaleka rozměr pouhého „spektáklu“ pro diváky a média.

Komplic

Přidejte se k nejlepším cyklistům na světě a navštivte úžasná místa na terénní projížďce po celé zeměkouli. Vizuální pocta cyklistice.

My jsme: Svatí z Brooklynu

Obětaví trenéři fotbalu vytvořili pro děcka z Brooklynu bezpečné útočiště, kde z nich vychovávají dobré hráče a připravují je na budoucí život.

Umění špionáže

Špionáž je vážná věc a už od nepaměti se při ní používají speciálně vyvinuté nástroje a techniky, které jsou stejně důležité jako samotní špióni.

Vyfouknutí – 2. řada

Deset špičkových umělců to pořádně rozpálí při soutěži ve foukání skla. Jeden z nich si odnese 60 000 dolarů a titul šampiona.

Crack: Kokain, korupce a konspirace

Během hospodářské krize se objeví levná a silná droga, a to ve společnosti vyvolá paniku a rozhořčení umocněné rasismem. Detailní pohled na historii cracku v 80. letech.

Night Stalker: Hon na sériového vraha

V roce 1985 číhá ve stinných zákoutích sluncem zalitého Los Angeles krutý sériový vrah. A dva neúnavní detektivové mu jdou bez ustání po krku. Podle skutečné události.

Dějiny nadávání 

Nicolas Cage uvádí zábavný a pěkně sprostý seriál o historii a dopadech některých z nejznámějších anglických vulgarismů. Tohle jste o neslušných slovech určitě nevěděli!

Přežít svoji smrt

Co se s námi stane po smrti? Dokumentární seriál o výzkumu takzvaných prožitků blízké smrti, lidech, kteří je zažili, o reinkarnaci i o paranormálních jevech.

Tony Parker – Poslední pokus

Film o životě a kariéře Tonyho Parkera, ze kterého se díky jeho odhodlání stal pravděpodobně nejlepší francouzský basketbalista.

Nejdrsnější věznice světa – 5. řada

Investigativní novináři se dobrovolně nechají zavřít do těch nejhorších světových věznic, kde vládne strach a brutalita.

Předstírejme, že je to v pořádku

Poznejte život v ulicích New Yorku okouzlujícím pohledem ironické spisovatelky, humoristky a vypravěčky Fran Lebowitz, u které se na kus řeči zastavil Martin Scorsese.

Velký průvodce meditací

Headspace představuje příjemně animovaný pohled na výhody meditace a nabízí techniky a instrukce, abyste se do toho mohli pustit i vy.

Pokračuj na nejnovější české filmy na Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také