Rychle a zběsile 9 ve vesmíru?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Dalším z očekávaných snímků, jehož premiéra se díky koronaviru odsunula, je právě pokračování populární a zdánlivě nekonečné akční série, plné adrenalinu, rychlých aut a šílené akce. Ta by podle všeho měla doslova do nových výšin odpálit právě očekávaná devátá část…

V popírání prostých fyzikálních zákonů se tedy i v tomto případě podíváme na to, kam až je možné je posunout v kouscích, které si nezadají se superhrdinskými blockbustery, mezi něž přesně série tak trochu vlastně spadá. Prakticky od okamžiku, kdy se snímky utrhly ze řetězu a z prostých pouličních závodů se posunuly na úroveň stále větších a větších akčních absurdit, na které se ovšem dobře dívá, bylo jasné, že to někdy přijde. Že se někdy do toho vesmíru podíváme…

Není tomu tak dávno, kdy jsme psali o tom, že Tom Cruise chystá snímek, natáčený mimo Zemi. Nu a nyní to vypadá, že Vin Diesel ho předběhl. Jedna z hlavních hvězd série Rychle a zběsile; Michelle Rodriguez totiž v nedávném rozhovoru pro The Jess Cagle Show potvrdila, že příští rok do kin uváděná podívaná opustí atmosféru Země. V perfektním vesmíru bychom už viděli Vina Diesela, jak se odpálí mimo planetu (ve filmu samozřejmě), ale jak už padlo – devátý přírůstek do Fast & Furious spatří plátna kin až v příštím roce. Premiéra byla přesunuta z původního 21. května 2020 na 17. června 2021 kvůli pandemii koronaviru.

Dominic Toretto má už zase trable s rodinou, tentokrát ale úplně jiné, než byste asi čekali. Kyberteroristka Cipher se navíc oklepala z direktu, který ji rychlá a zběsilá parta uštědřila v osmém díle, a je odhodlána jim to všem vrátit i s úroky.

Režisérského kormidla se tentokrát chopil Justin Lin, jenž v minulosti natočil čtvrté, páté a šesté pokračování série, a stojí tak za znovuzrozením značky, které v roce 2011 (Rychle a zběsile 5) nasadil úplně novou tvář.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také