Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Poslední roky filmovému průmyslu rozhodně přály. Žebříček nejvýdělečnějších filmů všech dob se za poslední dekádu razantně měnil a velké prsty v tom mělo nejen studio Disney. Představujeme největší filmové trháky, které momentálně seženete na Netflixu nebo HBO GO.

Star Wars: Síla se probouzí

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Abrams dokázal to, co se Lucasovi v prequelové trilogii nepovedlo. Dokázal přenést kouzlo klasiky i do regulérního pokračování a nespoléhal se pouze na CGI. Skvělé akční scény, dokonalý audiovizuál, perfektní herecké výkony (hlavně Daisy Ridley jako Rey), nostalgické odkazy na původní filmy, a hlavně Harrison Ford jako Han Solo jsou největšími lákadly Síly se probouzí a důležité faktory, proč film vidět znovu a znovu. Třebaže nejste velkými fanoušky ságy. Takřka dokonalý zážitek. (4. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Rychle a zběsile 7

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Rychle a zběsile 7 je přesně takové, jaké byste čekali. Dostane se vám intenzivní akční jízdy, která je však občas zbytečně zbržděná snahami o vytvoření rodinných dramat. V rámci celé série patří určitě k těm lepším kouskům, ovšem na kolena sedmičku sráží nelogičnosti a slabší scénář. (9. nejvýdělečnější film, Netflix)

Ledové království 2

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Jak je tomu skoro pravidlem u pokračování, druhé Ledové království na skvělý první díl nemá. Nicméně přes všechny jeho nedostatky jde o poměrně zdařilé pokračování, za které by se první díl rozhodně nemusel stydět. Dějově se drží určitých jistot a ověřených vzorů, ale i v nich se mu daří najít nový pohled a odlišný motiv. (10. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Harry Potter a Relikvie smrti – část 2

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Přichází poslední dobrodružství ságy o Harry Potterovi. V tomto výpravném finále eskaluje bitva mezi dobrem a zlem do otevřené války čarodějného světa. Nikdy nebylo v sázce tolik jako teď. Nikdo už není v bezpečí. Je to ale Harry Potter, kdo možná bude muset podstoupit oběť největší, když se přiblíží rozhodující bitva s Lordem Voldemortem. Tady všechno končí… (13. nejvýdělečnější film, HBO GO, Netflix)

Star Wars: Poslední z Jediů

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Nejnovější Hvězdné války bych kvalitativně opravdu řadil k tomu nejlepšímu, co zatím v rámci filmového světa, vzešlého z mysli George Lucase a jeho pokračovatelů (kteří, ať už šlo o jakýkoli druh tvorby, mají lví podíl na popularitě tohoto fenoménu) existuje. Ačkoli není snímek bez chyby, v porovnání s místy rozpačitou, byť (nejen) pro mne zábavnou sedmou epizodou, působí takřka dokonale. (14. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Jurský svět: Zánik říše

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Jurský svět: Zánik říše není nejhorší částí Spielbergem (který tento film produkoval) nastolené série. Nicméně ani nejlepší. Najde se tu řada povedených a překvapivě i silných scén, kterým ale podkopávají nohy jiné, jež působí jako by byly přímo vystřižené z hloupého béčkového filmu (smějící se dinosaurus). Přesto nemohu říci, že bych se dobře nebavil. (15. nejvýdělečnější film, Netflix)

Ledové království

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Nebojácná a věčně optimistická Anna se vydává na velkolepou výpravu v doprovodu drsného horala Kristoffa a jeho věrného soba Svena, aby nalezla svou sestru Elsu, jejíž ledová kouzla uvěznila království Arendelle do věčné zimy. Na své pouti se Anna a Kristoff setkávají s podmínkami, které si nezadají s nejvyššími velehorami světa, mýtickými trolly a legračním sněhulákem Olafem, a navzdory drsným živlům se zoufale pokoušejí dosáhnout svého cíle dříve, než bude zcela pozdě. (16. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Kráska a zvíře

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Bill Condon si režií Krásky a zvířete určitě vylepšil reputaci po dvou přešlapech v podobě Twilight ságy. Adaptace se přiblížila originálu a místy jej dokonce vylepšila. U ikonické scény, kdy spolu Bella se Zvířetem tančí, musel být spokojený i sebevětší skeptik, protože ta část filmu byla jedna z nejhezčích. Ačkoliv se v tomto live-action snímku najdou mezery (LeFouova sebeprezentace nebo taneční scéna v jídelně, jež díky přehnané barevnosti působí jako vidina kvalitně sjetého narkomana), stále dominují pozitiva. (17. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Aquaman

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Pokud čekáte nejlepší komiksový film roku, tak toho už se nám letos dávno dostalo. Nicméně i tak je Aquaman opravdu povedeným popcornovým počinem, který navzdory pořádně dlouhé stopáži slušně odsýpá a v porovnání s většinou toho, co se nám od DC dostalo, si stojí slušně. Přesto musím říci, že Wonder Woman se mi kupříkladu líbila o fous víc. (23. nejvýdělečnější film, HBO GO, Netflix)

Pán prstenů: Návrat krále

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. (24. nejvýdělečnější film, Netflix)

Spider-Man: Daleko od domova

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Far from Home má jednu velkou vadu: kostrbatě přepíná mezi středoškolskou komedií a superhrdinským dramatem. První půlka je tak docela utrpení a ani různé fórky nezachrání fakt, že se mlátí prázdná sláma. Od zvratu v polovině už nám Watts servíruje klasický blockbuster se všemi atrakcemi. Gyllenhaal je super, Holland taktéž, ale ten vtip a šmrnc z Homecoming je pryč. Docela výrazná sekvence v Praze potěšila. (25. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Transformers 3

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Utajovaná informace z minulosti hrozí zažehnout na Zemi válku takových rozměrů, že Transformeři na záchranu planety sami nestačí. V senzačním snímku režiséra Michaela Baye a výkonného producenta Stevena Spielberga se musí Sam Witwicky (Shia LaBeouf) a Autoboti postavit na odpor temným silám a ochránit náš svět před pohromou jménem Deceptikoni. (27. nejvýdělečnější film, Netflix)

Transformers: Zánik

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Nový díl Transformers je stejně jako Bay pořád stejný a bylo by bláhové očekávat něco jiného. Nekonečně dlouhý digitální výplach plný výbuchů může být pro někoho ještě pořád uspokojující, ale pro někoho to může znamenat tečku za sérii, která už nemá co nového nabídnout. A to nás během několika let čeká ještě dvojitý nášup. (29. nejvýdělečnější film, Netflix)

Temný rytíř povstal

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Řadit tenhe film mezi další komiksovky jako Iron Man nebo Spiderman prostě nemůžeme, A to nejen kvůli tomu, že Batman patří DC comics a ne Marvelu. Už po pár minutách sledování si uvědomíte, že tohle není klasický akční film. Ne. Tohle je film Christophera Nolana. Pomalejší tempo, promyšlený scénář, uvážená režie a výborná herecká sebranka. (30. nejvýdělečnější film, Netflix)

Star Wars: Vzestup Skywalkera

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Vzestupu Skywalkera nejvíce podráží nohy zkratkovitost v návaznosti na své předchůdce, místy přílišné skoky v ději a zároveň i vcelku pochopitelná snaha jeho tvůrců vsadit spíše na jistotu, než dělat vlny. Dá se ovšem oponovat tím, že jich dost nadělal Poslední z Jediů. Tedy dost na to, aby finále ságy přidělávalo nové. Místo toho se, i přes přimíchání značného množství nových postav soustředíme na hlavní mladé protagonisty a uzavírá se sága, kde toho moc nového zase není. (32. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Toy Story 4: Příběh hraček

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Navzdory příjemně uzavřené trojce je čtvrtý Toy Story stále velmi nadprůměrným a povedeným animákem, který se nese nejen na vlně nostalgie, ale i velmi dobře fungujícího humoru. Ten nesklouzává do hloupé infantility, ale ponechává si inteligenci a hravost, pro kterou je nejen celá série, ale i tvorba Pixaru tak pověstná a oblíbená. (33. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Rogue One: Star Wars Story

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Člověk se tak nějak ztotožní se všemi těmi pochvalami i výtkami, které stihne vyslechnout při odchodu z přecpaného a mírně aplaudujícího (opravdu!) sálu. Rogue One ale slavné filmové značce ostudu rozhodně neudělal a především díky precizně zvládnuté akci, parádní gradaci a neotřelému přístupu si zaslouží nadprůměrné hodnocení. Hvězdné války potvrdily, že mají co říct i současné fanouškovské generaci a Rogue One je svým odvážným přístupem příjemným zpestřením v rámci současných hollywoodských blockbusterů. (36. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Hledá se Dory

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Hledá se Dory je celkově typickým druhým dílem úspěšných snímků. Není to vyloženě špatné, ale už to nemá takový šmrnc. Příběh vás sice nedostane do kolen jako tenkrát, nicméně rozhodně neurazí. (41. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Galaktickou republikou zmítají nepokoje. Vznikly spory ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která začne úplnou blokádu malé planety Naboo. Zatímco Republikový kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, Nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, ochránce míru a spravedlnosti v galaxii, aby konflikt zažehnali… (42. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Zootropolis: Město zvířat

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Film se stal mou nejoblíbenější bajkou a nejzajímavějším animákem, který jsem kdy viděl. Nechci zatím říkat, že tím nejlepším vůbec, i když k tomu nemá daleko. Dětem se bude určitě líbit, protože si zamilují zvířátka, mnohokrát se zasmějí, občas trochu vyděsí, a z kina budou odcházet naladěné na idealistickou a optimistickou strunu Judy. Mně ale chyběla nějaká oběť, která by vyvolala silnější záchvěv emocí. (44. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Temný rytíř

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Film plný paradoxů. Šel jsem na nového Nolana a uprostřed filmu jsem se přistihl, jak se jen třesu na další scénu s Jokerem. Heath Ledger vážně pro tuto roli umřel a jsou to právě pasáže s ním, které jsou na novém Batmanovi nejlepší. Temný rytíř ihned zařazuje od Batman začíná vyšší rychlostní stupeň, rozehrává velmi důmyslnou dějovou linii (6 veledůležitých postav pro příběh) a mačká ze sebe to nejlepší z nového milénia. (46. nejvýdělečnější film, Netflix)

Harry Potter a Kámen mudrců

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Jedenáctilety Harry (Daniel Radcliffe) se dozví, že jeho zemřelí rodiče byli kouzelníci. Díky svým mimořádným schopnostem má právo studovat na čarodéjnické škole. Z utajeného nástupiště nastoupí do vlaku jedoucího do Bradavic. Ve škole zažije spoustu fantastických dobrodružství, včetně pátrání po místnosti s kouzelným zrcadlem a utkání ve famfrpálu. (47. nejvýdělečnější film, HBO GO, Netflix)

Harry Potter a Relikvie smrti – část 1

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Harry, Ron a Hermiona se vydávají na cestu, aby objevili a zničili tajemství Voldemortovy moci – viteály. Tři přátelé jsou sami a na útěku a musejí na sebe nyní spoléhat víc než kdy dříve… hrozí jim ale, že je temné síly rozdělí. (48. nejvýdělečnější film, HBO GO, Netflix)

Já, padouch 2

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

V pokračování animované komedie již oblíbenec Gru vůbec není takovým padouchem, jakým kdysi býval. Teď se poctivě stará o své tři dcery a vypráví jim pohádky na dobrou noc. Navíc z profese zloděje přešel k výrobě marmelád a džemů. Navenek důvěryhodně působící občan je však uvnitř pořád stejně mazaný a zkažený. (49. nejvýdělečnější film, Netflix)

Lví král

Nejvýdělečnější filmy na Netflixu a HBO GO

Vydejte se na jedinečnou cestu s dospívajícím lvíčetem Simbou, které se brzy stane králem zvířat a zaujme svoje místo ve velkém kruhu života. Tento nadčasový příběh se navíc může pyšnit výbornou animací, stejně jako nezapomenutelnou hudbou, za kterou získal film Lví král v roce 1994 dva Oscary (za nejlepší hudbu a nejlepší píseň Can you feel the love tonight). (50. nejvýdělečnější film, HBO GO)

Pokračovat na nejlepší filmy Netflixu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také