Podívali jsme se na zoubek komediím na Netflixu a vybrali naprosto ty nejlepší, které by Vám z aktuální nabídky neměly uniknout. Tohle jsou nejlepší komedie na Netflixu.
Big Lebowski
Stejně jako Zbytečná krutost, i Big Lebowski převrací žánrová schémata filmu noir. Hlavní hrdina, Jeff „Dude“ Lebowski, je absolutní vágus a věčně zhulená životní troska. Jednou ho ale navštíví dva gauneři, kteří si ho spletou s bohatým jmenovcem. Kultovní komedie vešla do povědomí jako jeden z nejlepších filmů bratří Coenových díky cynickému humoru a pojetí hlavního hrdiny, ve kterém se kloubí zoufalství promrhaného života i charisma Jeffa Bridgese. (Filip Šula)
Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas
Série Bláznivých střel patří mezi jedny z nejpovedenějších parodií, i přes to, že trojka za prvními dvěma díly trochu pokulhává. Jedna scéna lepší než druhá. Někdo nezažije nic dobrodružného, kdyby se rozkrájel, a někdo vyjde ven a přichází jedna absurdní situace za druhou. Touhle bláznivou střelou je poručík losangeleské policie Frank Drebin. (Dominika Zmítková)
Cesta do Ameriky
Král komedie Eddie Murphy se v tomto zábavném filmu stává zhýčkaným a sebevědomým africkým princem, který přichází do Ameriky, aby si tu našel nevěstu. V doprovodu svého přítele (Arsenio Hall) si Murphy záhy najde práci, byt a nové prátele i nepřátele a samozřejmě se dostane do spousty malérů. Murphy i Hall jsou ve svých rolích skvělí a rozhodně by Vám už kvůli nim tahle komedie neměla uniknout!
Forrest Gump
Kdo by neznal tento ikonický film amerického režiséra Roberta Zemeckise. Vizionářský tvůrce zde vypráví příběh prostého a poněkud nekonvenčního hrdiny Forresta Gumpa. Forrest už od dětství vždy dělal přesně to, co se mu řeklo. Do života si od své maminky odnesl několik pouček, tou nejvýraznější bylo: „Když se dostaneš do problémů, utíkej.“ Hrdina se s těmito slovy na mysli proutíká celým životem – studiem, válkou ve Vietnamu, osobními neštěstími… Za výborné ztvárnění hlavní role byl Tom Hanks oceněn jak Cenou Akademie, tak Zlatým Glóbem. Snímek bodoval i v režisérské kategorii a stal se nejlepším filmem roku.
Kopačky
Zlaté hollywoodské dítě Judd Apatow se už dokázalo vtipně vypořádat s panictvím (40 let panic), nechtěným těhotenstvím (Zbouchnutá) a teď se se stejnou vervou (byť jen jako producent) pitvá další vztahovou noční můru – rozchod, respektive jeho obzvlášť krutou verzi, kdy jeden chce dál ve vztahu pokračovat a ten druhý už ne. Lidově se té situaci říká kopačky. Přestože je to veskrze smutná záležitost, vznikla o ní svěží a originální komedie nacpaná brilantními dialogy, která stejně jako předchozí dva Apatowovy filmy aspirovala na překvapení roku…
Krotitelé duchů
Dnes už legenda, kterou milují všechny děti i dospělí a ačkoli se jedná o sci-fi snímek, ukazuje nám newyorské ulice častěji než jakýkoliv jiný film. Pochybuji, že jste Krotitele duchů ještě neviděli, ale kdyby ne, koukejte to rychle napravit, zvlášť, máte-li zájem právě o nějaký snímek, který předkládá atmosféru New Yorku v akčním a komediálním světle. (Jaroslav Thraumb)
Méďa
Tvůrce animovaného komediálního seriálu Griffinovi, Seth MacFarlane, natočil svůj první celovečerní film o mluvícím méďovi jménem Ted. Přijde vám to infantilní? Tak se držte. Méďa i přes svůj eRkový rating, což je v našich podmínkách nevhodné pro děti do 18 let, vydělal celosvětově v kinech 550 miliónů dolarů při 50miliónovém rozpočtu. Pokud se vám nelíbí Griffinovi, pak se vám nejspíše nebude líbit ani Méďa. Humor je někdy až drsný a MacFarlane se často trefuje do americké kultury a hodnot. Méďa se dočkal i pokračování. (Jan Bureš)
Muži v černém
Dělat tuhle práci chce nejen chladnokrevné IQ a bleskové reflexy, ale také zatraceně dobrý žaludek. Když se totiž do neposlušné potvůrky z vesmíru střelí speciální pistolí, změní se ve zlomku sekundy v odporný sliz, který zaneřádí okolí v okruhu několika metrů. Originální akční sci-fi, ve kterém skvěle zafungovala chemie Willa Smithe a Tommy Lee Jonese v rolích agentů super tajné vládní agentury, která chrání Zemi před nebezpečnými vetřelci z vesmíru. Další kultovní záležitost, která se dočkala dvou pokračování s Willem Smithem a spin-offu s Chrisem Hemsworthem. (Roman Toupal)
Návrat do budoucnosti (kompletní trilogie)
V letech 1985 až 1990 vznikala tato originální trilogie o cestování v čase pod režijním umem Roberta Zemeckise a producentským dohledem Stevena Spielberga. Vtipné a opravdu velmi chytré tři díly, ve kterých se sympatický středoškolák Marty McFly a roztržitý génius dr. Emmet Brown vydávají nejprve do minulosti (50. léta 20. století), poté do roku 2015, následně do alternativní současnosti a v poslední části rovnou na divoký západ. Dodnes považuji Návraty do budoucnosti jako to vůbec nejlepší, co Robert Zemeckis kdy natočil (zdravím Forresta Gumpa). Až se jednou nějakým strojem času vydáte do minulosti, dejte si pozor, ať se do vás nezamiluje vaše vlastní matka, ale klidně můžete ovlivnit vývoj rockové hudby v daném století (Martin Steinbach)
Pomáda
Kdo nezná Pomádu jako by nežil. Filmový muzikál z roku 1978 doslova obletěl celý svět a zapsal své písně do srdcí několika generací. Sandy (Olivia Newton-John) a Danny (John Travolta) strávili romantické léto na pláži, pak se ale vrátili ke svým středoškolským životům. Sandy se s rodinou přestěhuje a začne školní rok v nové škole. Jaké je ale její překvapení, když zde potká zrovna Dannyho. Kromě chytlavých refrénů je film plný i skvělých tanečníků v čele s Travoltou. (Káťa Sabelová)
Policajt v Beverly Hills
Černošský detektiv Axel Foley představuje pro svého šéfa skutečnou „noční můru“, protože každou akci řeší po svém, a přitom často bez ostychu překračuje zavedené předpisy. Když se čirou náhodu stane svědkem vraždy svého přítele Mikea, zabrání mu policejní šéf Todd vměšovat se do řešení případu. V tu chvíli se Axel vydává na vlastní triko z Detroitu do Beverly Hills hledat pachatele…
Prci, prci, prcičky: Školní sraz
Je skvělé vidět všechny ty staré známé zase pohromadě. Tahle část, jak ostatně psal Roman, prostě funguje. Zprvu jsem se také bál, že film pojede celé dvě hodiny z odkazů na minulé díly, ale obavy byly zbytečné. Těch referencí na trilogii je tak akorát, jenom v poslední půlhodince se jich přiřítí vážně spousta. Nikdo z hlavních představitelů si nedělá ani po těch všech letech ostudu. I když už jsou postavy dospělé a vedou jiné životy než dřív, tak až se sejdou, budou tropit stejné hlouposti, jako kdyby jim bylo zase dvacet. Což je rozhodně jedna z nejlepších věcí na Reunion. Všichni tihle dospělí lidé, kteří mají rodiny, práci a starosti se znovu stávají na dvě hodinky mladými a neskutečně zábavnými společníky. Kadence gagů je obrovská, ne poměry dnešních teen-komedií až zázračná. Tak či onak, American Reunion je jedna z nejzábavnějších komedií poslední doby. A to jako fakt! (Dan Krátký)
Snídaňový klub
Pět poškoláků: rebel, šprt, kráska, sportovec a „divná“ holka, kteří se mezi sebou normálně nebaví, se potkává v sobotu mimo vyučování, aby si odpykali tresty za své prohřešky. Po dobu osmi hodin by se mezi sebou neměli bavit, ale jen napsat esej. Pětice se samozřejmě odmítá podřídit, a tak se mezi sebou začnou více poznávat. Zjišťují, že přestože pocházejí z různých sociálních kruhů, mají mnoho společného. Komplikované vztahy s rodiči je sblíží a přinutí je pohlížet na sebe bez předsudků, což vede ke třeba ke krátkému vzplanutí nebo změně vzhledu. I když skupina ví, že se jejich cesty po uplynutí doby trestu zase rozejdou, chápou, že prozřeli a naučili se vnímat jeden druhého pro to, jací doopravdy jsou. (Lenka Hrůzová)
Tajemná vražda na Manhattanu
Nakladatel Larry Lipton (Woody Allen) žije již drahně let ve šťastném manželství s energickou a podnikavou Carol (Diane Keatonová). Jednoho dne se seznámí se svými sousedy, postarším a zdánlivě vyrovnaným a spokojeným manželským párem Houseových. Krátce nato paní Houseová umírá na srdeční záchvat, ovšem Carol začne, více méně bez důvodu, podezřívat postaršího sympatického pána z rafinované vraždy vlastní manželky.
Terminál
Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní, s pasem neexistující země, musí Viktor Navorski strávit nějakou dobu v tranzitní části Kennedyho letiště a čekat, až v jeho zemi skončí občanská válka. Týdny a měsíce jsou čím dál tím delší. Viktor pomalu objevuje labyrint terminálu – zhuštěný svět plný absurdit, velkorysosti, ctižádosti, zábavy, společenského postavení, ale i romantiky, kterou pozná s překrásnou letuškou Amelií.
Trestná lavice
Klasicky vystavěný příběh a klišoidní konec jsou sice snadno předvídatelné, nicméně nudit se není na místě. Dalo by se říct typická sandlerovka, jenže zdejší gagy a fórky i mají něco do sebe. Nastínění zlých dozorců a hodných vězňů není zrovna originálním tématem, koneckonců sportovních témat s průhledným závěrem není málo. Ovšem je to právě ta podivně hrdinská a vážná nota, která snímek posouvá někam výš a byť některé scény balancují nad propastí toho nejprovařenějšího kýče, vždy se z něho nějakým fórkem dokáže na čas vymanit. Svou pozici má i zběsilý střih, průrazná hudba a především půlhodinový zápas z dozorci, který ač probíhá podle představ, měl jsem chuť uprostřed utkání vzít vázu a mrštit ji proti zdi. To bych ale nesměl mít ruce od popcornu. (Radek Neuman)
Vlk z Wall Street
Naprosto neuvěřitelně strhující one man show, která ve svém žánru nemá v kinematografii obdoby. Bezkonkurenční Leonardo DiCaprio, který zde potvrdil svou absolutně nejlepší životní formu a dokázal, že je špičkou současného herectví. Myslím, že Belfortovy proslovy jsou těmi naprosto nejlepšími motivačními projevy v historii filmu a The Wolf of Wall Street se pro mnohé stane legendou. Martin Scorsese předvedl svůj nejlepší film od Casina a ukázal, že se na něj stále můžeme maximálně spolehnout a že i on pořád patří k absolutní režijní špici. Jonah Hill skvěle sekundoval DiCapriovi, neméně slušný výkon předvedl i naprosto šílený a sociopatický Matt McConaughey, a nevím, jak důkladně a přesně kopíruje scénář předlohu, ale Winter je génius, který by si Oscara rozhodně zasloužil. (Jaroslav Thraumb)
Zombieland
Hororových momentů tu vskutku mnoho není, ale přesto se jedná o perfektní zábavu s příjemně nesourodou skupinkou cool postav s vlastními neotřelými zásadami přežití, kterým jednoduše ve světě plném nemrtvých nemůžete nefandit. V Zombielandu se setkáte i s cameem Billa Murrayho v roli sebe sama a příjemným odkazem na Kingovo hororové knižní dílo To (kdo by se nebál klaunů). Spolu s řadou svěžích a neotřelých nápadů a nesmírně zdařeným akčním finále v lunaparku si snímek po právu vydobyl místo nejen zde v tomto výčtu, ale i pochopitelně mezi fanoušky. Z pokračování však navzdory otevřenému konci naneštěstí sešlo a byl tak natočen jen seriál, který ale bohužel na úspěch filmu nenavázal a zůstalo tak (hlavně na popud protestujících fandů, které seriál nijak nenadchl) jen u pilotního dílu. (Tomáš Lesk)