Krycí jméno Lev: Tajný agent z blázince?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Francouzské komedie mívají zpravidla něco do sebe. Nepolíbené klasickými stigmaty Hollywoodu mají leckdy co nabídnout a krom nám velmi blízkého humoru s sebou nesou i jistou dávku nevšednosti. Takové příklady, jako u nás naprosto kultovní komedie Drž hubu!, nebo hořkosladká (a bohužel i v Americe remakovaná) podívaná Nedotknutelní, by mohly vyprávět. Už brzy se můžeme těšit na další novinku, nesoucí název Krycí jméno Lev. Je se na co těšit?

Film v sobě celkem patrně nese podobné prvky, jako už výše zmíněná komediální taškařice Drž hubu!, kdy je (v tomto případě jen jeden) hlavní hrdina pacientem psychiatrie, leč není tím, kým se být zdá. Zároveň v mnohém lehce připomíná americkou komediální duologii Přeber si to a Přeber si to znovu s Robertem De Nirem, v níž psychiatr rovněž čelí věcem, na které se rozhodně běžnou praxí připravit nemohl – jen s tím rozdílem, že v ní není jeho svěřencem špion, ale mafiánský boss. Krycí jméno Lev tak v sobě nese značný potenciál přinést to nejlepší, na co jsme od francouzských filmů tohoto žánrového ranku zvyklí, s přidanou hodnotou v podobě parodie snad na všechny špionské filmy v čele s Jamesem Bonem. Snad se jej podaří naplnit.

„Upjatý psychiatr Romain je fascinovaný svým novým pacientem Leo Milanem, který o sobě tvrdí, že je mezinárodní agent s krycím jménem Lev. Ale on je přeci jen blázen, ne? No, možná ne… Lev jednoho dne Romainovi sdělí, že mu přímo před očima unesou jeho snoubenku. To se také stane a Romain si uvědomí, že Lev je asi jediný, kdo ví, „která bije.“ A je taky jediný, kdo ji dokáže zachránit. Zoufalý Romain mu pomůže uprchnout a snaží se s ním udržet krok při divoké pařížské honičce na záchranu Louise a zabránit tak loupeži století ve Francouzské centrální bance. Šokovaný Romain musí uznat, že Lev má skutečně neobvyklý talent hodný pravého špióna.“

V této „belmondovské“ akční komedii by mělo být vše, co správná akce potřebuje – skvělí herci, absurdní zápletka, rychlé stroje, krásné ženy, únos i loupež. Kombinace Danyho Boona, jednoho z nejznámějších současných komiků, a Phillipa Katerina (Utop se, nebo plav) je doslova vražedná.

Uvidíte v kinech od 6. srpna 2020. O režii se postaral Ludovic Colbeau-Justin dle scénáře od Matthieu Le Naoura. V dalších rolích se představí Anne Serra, Samuel Jouy, Sophie Verbeeck, Stana Roumillac, Benoît Pétré, a další.

Zdroj: Bohemia MP

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také