Kde hrát sudoku online zdarma

Přečtěte si

10 filmů odehrávajících se na obrazovkách počítačů

Filmy odehrávající se na obrazovkách počítačů nebo chytrých telefonů (desktop films), jsou poměrně nový subžánr, který se v posledních...

10 nejnovějších minisérií na HBO GO

HBO je přehlídkou výborných minisérií, a ty nejnovější, které byly uvedeny na službě HBO GO, rozhodně nejsou výjimkou. Tohle...

23 titulů, které rozšíří nabídku Netflixu tento týden

Diváci Netflixu si mohou mnout ruce nad další záplavou novinek. Obsah této služby se již tento týden rozšíří o...

Autor

Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Kde hrát na internetu sudoku online zdarma? Míst je hned několik. V tomto přehledu se podíváme na nejlepší online místa, kde hrát sudoku online zdarma a stát se mistrem této populární hry.

Sudoku online zdarma na Sudoku online

Zdroj: Sudoku online

Sudoku online je zřejmě nejpopulárnější český server pro hraní sudoku. Webová stránka je velmi jednoduchá, možná trochu zastaralá, ale svůj účel první dokonale. Na výběr máme z velkého množství obtížností. Přímo z menu se dostaneme na novinky ze světa hry, které můžeme rovněž odebírat poštou. Moc zajímavostí a novinek si zde ale nepřečteme… Návod a informace ke hře jsou samozřejmostí.

Sudoku online zdarma na Sudoko Klub

Zdroj: Sudoku Klub

Sudoku Klub je velmi povedený server se sudoko online zdarma. Hrát můžete pod vlastním účtem, díky čemuž se lze porovnávat s ostatními hráči a soupeři. Web také zobrazuje data odehraných her a celkový počet her k vyřešení. I zde si můžeme navolit všechny možné obtížnosti nebo si sudoku vytisknout. Zveřejněné jsou také sudoku hry dne a nechybí zde návody, pravidla a další informace.

Sudoku online zdarma na Sudoku Zdarma

Zdroj: Sudoku zdarma

Do třetice všeho dobrého a zase trošku jinak. Hra samozřejmě zůstává stejná, ale webové rozhraní se liší. Vzhled je opět velmi jednoduchý a samotná stránka si na nic nehraje. Hra je tady pochopitelně to nejdůležitější. Dokonce si ji můžeme přidat na vlastní stránky pomocí html kódu. Sudoku zdarma také nabízí drobné dárky a suvenýry v podobě třeba sudoku toaletního papíru.

Sudoku online zdarma v cizině

Zdroj: Sudoku-Online.com

Internet je v dnešní době zaplavený sudoku weby. Pokud hledáte, kde si zahrát, nemůže nastat problém, že byste si nevybrali. Pokud u vás rozhoduje herní prostředí, rozhodně doporučujeme Sudoku.Game, které se fakt povedlo. Na obrázku zmiňované Sudoku-Online také není špatnou volbou.

Zajímavé informace o hře

Sudoku je hlavně zábava

Historie sudoku sahá až do roku 1979, kdy hru představil Howard Garns pod názvem Number Place. Největší oblibě se dočkala v Japonsku, kde dostala označení sudoku. Pod tímto názvem ji známe dodnes a je součástí ohromného množství tištěných novin a magazínů po celém světě. My ji samozřejmě můžeme hrát online a zdarma nebo si sudoku vytisknout na papír.

Sudoku patří k nejoblíbenějším logickým hrám na světě i díky své pomyslné jednoduchosti a dostupnosti. Cílem hry je doplnit chybějící čísla 1 až 9 do prázdných políček. K předem vyplněným číslům musíme doplnit další čísla tak, aby platilo, že v každém řádku, v každém sloupci a v každém z devíti čtverců jsou použita vždy všechna čísla 1 až 9, ovšem každé z nich jen jednou. Pořadí čísel není důležité. Čísla se nesmějí opakovat v žádném sloupci, řadě ani malém čtverci. Nejtěžší verze sudoku můžeme zabrat průměrnému luštiteli klidně až jednu hodinu.

Mezi základní metody řešení sudoku patří Metoda jednoho kandidáta, Skenování a Eliminace. Všechny metody jsou podrobně rozepsány a vysvětleny na Wikipedii. Pokud tedy se sudoku (klidně i se sudoku online) začínáte, doporučujeme navštívit právě Wikipedii.

Popularita hry

Sudoku se dočkalo největší popularity v roce 2004 ve Velké Británii, odkud se pak rozšířilo do zbytku Evropy. Sudoku vděčí své dostupnosti právě internetu, kde je k nalezení zhruba třicet milionů webových stránek zabývajících se právě touto hrou.

V České republice se pravidelně konají turnaje v sudoku. První Mistrovství republiky proběhlo v roce 2006 v Brně. Jednatřicetiletá výherkyně se tehdy kvalifikovala na první mistrovství světa konané v Praze, kde rovněž zvítězila a stala se tak historicky první mistryní světa v sudoku. Pořádají se také dětské turnaje. Proslulý je rovněž soutěžní sudokuvlak z Prahy do Brna, který vznikl v rámci soutěže Českých drah v roce 2007.

Pokračuj na místa, kde hrát Online hry zdarma

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také