The Flash: Michael Keaton má příležitost vrátit se jako Batman

Několikrát odložený snímek ze světa DC o rychlonohém běžci s bleskem na hrudi s největší pravděpodobností přivede zpět Michaela Keatona do role Bruce Waynea.

S informací, že by se Michael Keaton mohl vrátit do role Batmana, přišly zahraniční servery The Wrap a Hollywood Reporter. Podle nich jednání s osmašedesátiletým hercem je teprve na začátku.

Film o Flashovi, který bude součástí DCEU, se připravuje už od roku 2016. Za tu dobu se na projektu vystřídala řada režisérů i scénáristů, jméno hlavního představitele Ezry Millera ale zůstává. Na očekávaném snímku, který bude vycházet ze slavného komiksu Flashpoint, momentálně pracuje Andy Muschietti, tvůrce hororových hitů Máma a To.

Flashpoint se odehrává v alternativní časové ose, ve které Flash přichází o své schopnosti, Superman je zadržen vládou a Liga spravedlnosti neexistuje. Světem zmítá třetí světová, zapříčiněná spory mezi Wonder Woman a Aquamanem. Otázkou zůstává, kolik si snímek propůjčí právě z onoho comicsu.

Michael Keaton si Batmana zahrál v kultovních filmech Tima Burtona. Podle mnoha fanoušků je stále považován za nejlepšího představitele této role. Herec si vyzkoušel i spolupráci s konkurenčním Marvelem, když si v roce 2017 zahrál hlavního padoucha v novém Spider-Manovi.

Pokud se Michael Keaton dohodne se studiem, měl by podepsat smlouvu nejen na snímek s Flashem, ale rovněž by se v budoucnu měl objevit v dalších projektech tohoto univerza.

Uvedení Flashe by mělo proběhnout v červenu roku 2022.