Disney chystá hrané zpracování Hercula

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Hercules je jednou z klasických animovaných pohádek. Není proto divu, že je dalším z neustále se rozrůstající řady Disneyovek, které dostaly moderní filmový kabátek. Tento způsob oživování úspěchu vlastních filmových klenotů už se studiu osvědčuje velmi dlouho (nedávný obrovský úspěch Lvího krále je tohoto pokračujícího trendu víc než dostatečným příkladem). O remake kresleného hitu z roku 1997 se má z pozice scénáristy postarat autor příběhu chystané marvelovky s hrdinou jménem Shang-Chi v čele. Co dalšího o chystaném Herkulovi víme?

Scénáristou Herkula tedy bude David Callaham, což uvedl jako první Hollywood Reporter. Původní snímek, v němž titulní postavu ztvárnil herec a dabér Tate Donovan (v obsazení pak dále figuroval třeba Danny DeVito), byl písněmi prokládaným zpracováním klasického příběhu o Diovu synovi, kterému zde bůh podsvětí Hádes uzme jeho božství a uvrhne jej mezi prosté smrtelníky.

Na hraném zpracování Hercula se mají podílet i tvůrci momentálně nejvýdělečnějšího filmu všech dob – Avengers: Endgame, tedy bratři Joe a Anthony Russoové. Ovšem nikoli jako režiséři, nýbrž z pozice producentů. Projekt zatím nemá jiné producenty, ani přiděleného režiséra, vše je tak dosud pouze ve fázi příprav.

Ohledem herců se zatím jen špitá o tom, že by se ve snímku měla objevit taková herecká jména, jako Idris Elba, nebo Ryan Gosling. To jsou ale nepříliš podložené spekulace. Hercules bude po již zmíněném Lvím králi, poměrně nedávno uvedeném Aladinovi, nebo do kin se chystající Mulan dalším velkolepým projektem ze stáje Disneyho, od kterého můžeme jistě očekávat přinejmenším zábavnou dětskou fantasy…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také