Dostanou Noční můry z temnot pokračování?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Noční můry z temnot byly adaptací stejnojmenné dětské hororové knihy, která je ve své americké domovině opředena jistou mírou kontroverze vzhledem k příliš děsivým ilustracím. O tom, že se jedná o naprosto ideální materiál pro filmové zpracování, tvůrčí tým v čele s producentem Guillermem del Torem nepochyboval ani minutu. Snímek, obsahující krátké hororové střety s různými příšerami, propojený jednou tajemnou knihou a partou dětí měl úspěch (i přes dětem přístupný rating) a tak není divu, že se zvažuje pokračování…

Z knižní předlohy od Alvina Schwartze nebylo zfilmováno všechno, tudíž tu rozhodně ještě je prostor pro další adaptování. Jednoho by mohla přepadnout skepse při pomyšlení, jak se kratší příběhy podaří naroubovat do jednoho příběhu, zvláště když to jedničce moc nešlo. To však má vyřešit námět, který měl pro druhý díl napsat sám již zmíněný Guillermo del Toro. Zda se navrátí postavy z předešlého snímku, zatím jasné není, jelikož del Toro „a spol.“ zatím drží vše pod pokličkou.

Ty z diváků, kterým se Noční můry z temnot líbily, pak jistě potěší zpráva, že režisér první části; André Øvredal prokazatelně podepsal smlouvu se studiem na natočení sequelu. Za zmínku také rozhodně stojí potvrzení, že scénáře se i tentokrát ujmou pánové Dan Hageman a Kevin Hageman. Naději fanouškům nejen na věrnost předloze, ale i návaznost mezi filmy dává přinejmenším fakt, že na druhém snímku bude pracovat stejný tvůrčí tým.

Ať už byly reakce na snímek jakékoli (byť většina fanoušků knihy se zdála být s adaptací spokojena), práce na pokračování nejsou ničím překvapivým. Noční můry z temnot utržily celosvětově slušných 105 miliónů oproti třicetimilionovému rozpočtu. Na financování projektu se bude podílet studio Paramount Pictures. Kdy se filmu dočkáme, zatím jasné není.

2 KOMENTÁŘE

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také