Pinocchio: Nevšední trable oživlé loutky v kouzelném traileru

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Hraná verze Pinocchia se připomíná v českém traileru a zároveň oznamuje posunutou premiéru z února na konec dubna.

Řezbář Geppetto vychovává oživlou loutku Pinocchia jako vlastního syna. Pinocchio však není zrovna nejvzornější klučina a nechá se lehce svést k rošťárnám, díky nimž prožívá nespočet napínavých dobrodružství. Jednoho dne je podveden, unesen a honí ho bandité tajemným světem plným neuvěřitelných nestvůr – z břicha obří ryby se přes zemi hraček dostane až na pole zázraků. Podaří se Pinocchiovi uniknout a splnit si svůj sen stát se opravdickým klukem?

Nejnovější hraná verze stejnojmenné knižní předlohy přichází v koprodukci Itálie, Velká Británie a Francie. V hlavní roli se skvělým Robertem Benignim, který si shodou okolností natočil a zahrál Pinocchia v roce 2002, rozhodně zaujme a vyvolává velkou zvědavost.

Ikonický režisér Matteo Garrone spojil pro tento film síly s nejlepšími z nejlepších. V roli Geppetta, otce Pinocchia, uvidíme držitele Oscara Roberta Benigniho. O masky se postaral věhlasný Mark Coulier, který obdržel Oscara za práci na Železné Lady, vytvořil masky pro filmy Harryho Pottera, Bohemian Rhapsody, X-Men, Fantastická zvířata a kde je najít a mnoho dalších. Nemůžeme opomenout ani Rachael Penfold, která je zodpovědná za vizuální efekty ve filmech jako Atlas mraků, Mission Impossible, Rychle a zběsile nebo Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti.

V kinech hrají od 23. dubna 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také