Věc dostane novou adaptaci. Víceméně.

Přečtěte si

20 seriálů, kterými si zamilujete Netflix

Zvažujete Netflix? Tak pro Vás máme dvacet seriálových tipů, kterými se do Netflixu zamilujete. Seriály z originální tvorby Netflixu Americký vandal https://youtu.be/m3tkFOtM6go Těsně...

Recenze: Naděje – Když se jí (ne)dostává

Snímek, pojednávající o dost možná největší zkoušce, jakou může rodina zažít. O páru, který je ve středních letech a...

Nejlepší filmy Billa Murrayho

Výborný herec a ještě lepší komik Bill Murray včera oslavil své 70. narozeniny. Na jeho počest jsme vybrali nejlepší...

Autor

Novela Johna W. Campbella Kdo je tam? platí nejen za výbornou hororovou věc sama o sobě, ale i za předlohu dvou mrazivých sci-fi hororů s názvem Věc. A nyní se můžeme dočkat i třetího.

Spisovatel sci-fi literatury John Bentacourt objevil v roce 2018 Campbellovu nepublikovanou novelu Frozen Hell, která je v podstatě delší verzí Kdo je tam? Poté, co novelu dražil na E-Bay, se Bentacourt dohodl s Universalem a Blumhousem na přípravě adaptace. Čeká nás tedy třetí zpracování známého příběhu s obohacenou předlohou.

Novela byla poprvé zfilmována v roce 1951 Howardem Hawksem jako Věc (The Thing from Another World). V něm se skupina polárníků snaží vypořádat s nepřátelským humanoidem z vesmíru. Druhá adaptace z roku 1982, natočená Johnem Carpenterem, nazvaná Věc nebo Tvor (The Thing), se více přiblížila předloze a titulního padoucha uvedla jako organismus, jenž napadá, kopíruje a následně imituje jiné organismy. Na rozdíl od Hawkesovy verze opět pracuje s paranoiou mezi polárníky, kteří nikdy nemohou vědět, jestli je člověk vedle nich ještě člověk.

Carpenterův film se sám o sobě dočkal románové adaptace, komiksových pokračování, videoherního pokračování a v roce 2011 filmového prequelu s názvem Věc: Počátek (The Thing). Látku zároveň dvakrát adaptoval seriál Akta X v epizodách Led a Ohnivý chodec. Jednoduše řečeno jde o jednu z největších hororových klasik, a další film by měl být sakra dobrý.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také