Disney nezapomněl na Kevina! Kdo si zahraje v remaku Sám doma?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Po velkolepém obchodu, kdy Disney odkoupil studio Fox a získal tak práva ke všem jím vlastněným projektům bylo jisté, že nejeden kultovní film se dočká nového zpracování. Někdy je to k radosti fanoušků, jindy ne. Dvoudílná vánoční klasika s Macaulayem Culkinem v titulní roli se těší neustávající popularitě i v tuzemských luzích a hájích. Pokusů tuto výchozí látku zfilmovat znovu bylo za ta léta už několik a žádný se příliš nevydařil. Nyní se o to Disney pokusí znovu. Co o tomto projektu zatím víme?

Předně je jisté, kdo ztvární novou obdobu ztraceného Kevina McCalistera; hlavní role totiž připadla Archie Yatesovi. Toho mohou zámořští diváci znát ze satirického filmu Králíček Jojo od režiséra Taika Waititiho, který bude v našich kinech teprve uveden, a to 23. ledna 2020. Yates si zde zahrál jednu z výrazných dětských rolí a podle všeho dokázal všechny dosti upoutat.

Z toho, co se o projektu zatím ví, je fakt, že hlavním hrdinou nebude Kevin, ale zcela nová postava, kterou právě mladý Archie Yates ztvární. Což je vzhledem k ikoničnosti Culkinovy nejznámější filmové role asi docela moudré. Dějově pak má jít o dosti podobnou premisu jako u původních filmů.

Budeme sledovat manželský pár, který vkročí do války s devítiletým chlapcem Maxem (dá se tedy předpokládat, že tak zní jméno Yatesova charakteru). Max je popisován jako energický a vtipný kluk se zlomyslnou stránkou, který se vzdor nízkému věku cítí moudrým a nemá problém komunikovat s dospělými, jež má zároveň neodolatelnou schopnost dráždit a tak trochu jim lézt na nervy. Zkrátka má být jádro chování původní postavy, z níž se bude vycházet, zachováno.

Zmíněné manžele ztvární Ellie Kemper (Kancl) a Rob Delaney (Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw). Je zdůrazněno, že nepůjde o Maxovy rodiče. Nejsem si úplně jistý, jestli je takovéto nové pojetí příběhu dobrým nápadem (ti dva asi těžko překonají Mokré bandity Marva s Harrym, no ne?). Novou verzi Sám doma natočí režisér Dan Mazer (Děda je lotr) dle scénáře od Mikeyho Daye a Streetera Seidella.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také