Krvavá nevěsta: Vražedný hon na nevěstu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Když se hlavní hrdinka přivdává do bohaté rodiny a souhlasí s podivnou tradicí, netuší že se stane obětí vražedného honu, ve kterém jde doslova o život. Krvavá svatební noc už v trailerech slibuje možnou zábavnou žánrovku bez sebemenších zábran…

Rodina, která vyrábí hry a vlastní velkolepé impérium, zdá se poněkud archaického smýšlení. Hra na schovávanou v jakési hororové variaci na Hunger Games vstupuje do kin už brzy. Zajímavý, a přitom prostý námět, který ústí v nejhorší možnou (ne)myslitelnou noční můru každé nevěsty, evokuje nenáročnou a zábavnou děsivou podívanou. Přerod zdánlivě slabé nevěsty v zabijačku, kterou byste rozhodně nechtěli rozzuřit, bude jistě jedním z hlavních motivů tohoto připravovaného počinu.

Bezesporu bude zajímavé sledovat, zda se v tomto případě podaří lépe skloubit horor a černohumornou komedii s trochou nefalšovaného satanismu než třeba v případě nedávného prapodivného Slunovratu. Brutální gore, a správně zvrácený humor prostě na plátně chybí. To mohu jako fanoušek Raimiho série Evil Dead jedině potvrdit. Tak snad nás tahle nevěsta nezklame…

Grace (Samara Weaving) si bere za muže Alexe Le Domase (Mark O’Brien), pohledného a úspěšného mladíka z bohaté rodiny, která své jmění získala vymýšlením a prodejem deskových her. Leckterá dívka o takovou lásku a její svatební naplnění marně usiluje či aspoň tajně sní. Grace navíc tímto sňatkem konečně získává rodinu, protože krutý osud z ní před časem učinil sirotka. Le Domasovi sice nepůsobí úplně běžným dojmem, ne každý z nich se z tohoto sňatku raduje, ale Grace je šťastná a zamilovaná a tak tomu nevěnuje příliš velkou pozornost.

Po svatebním obřadu se Grace dozvídá, že je nyní již téměř oficiální součástí rodiny Le Domasů. A aby její přijetí bylo úplné, musí si s nimi ještě po půlnoci zahrát některou z jejich tradičních rodinných her, kterou si sama vylosuje. A její volba padne na hru na schovávanou. Pravidla jsou jednoduchá, nevěsta se musí schovat tak, aby ji do svítání nikdo z její nové rodiny nenašel. Jak prosté. Grace ale netuší, že zatímco si ve velkém sídle Le Domasů hledá vhodný úkryt, její budoucí příbuzní a jejich služebnictvo vytahují různé střelné, bodné i sečné zbraně. A jen co dozní tradiční „Před pikolou za pikolou nikdo nesmí stát“, vyrazí na lov nevěsty, který má skončit velmi krvavým zapikáním. Grace naštěstí brzy pochopí, která bije, a rozhodně svou kůži nechce prodat lacino. Když zdánlivě křehkou nevěstu zaženete do kouta, nemůžete se pak divit, když se začne bránit. Tahle svatební noc bude krvavá a dlouhá a je dost možné, že na jejím konci nezbudou žádní živí svatebčané.

Krvavou nevěstu natočili Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett, v titulních rolích se představí Samara Weaving, Mark O’Brien, Andie MacDowell, Adam Brody, Henry Czerny, a další.

Snímek má tuzemskou premiéru už 22. srpna 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také