Syn temnoty 2: James Gunn potvrdil jednání o sequelu!

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Brightburn, nebo v české mutaci Syn temnoty pracoval s docela jednoduchou premisou: Co kdyby byl Superman zlý? Hororový film, který rozvíjel myšlenku, v níž syn Kryptonu nepřináší zrovna příjemné poselství, byl vcelku úspěšným experimentálním počinem, který zdařile kombinoval prvky slasherů se superhrdinským filmem. Podařilo se. Není proto divu, že je v plánu pokračování… 

O tom, že jednání ohledně pokračování zajímavé hororovky skutečně probíhají, se zmínil právě producent tohoto filmu, jinak známý scénárista a režisér James Gunn, který na prvním Synu temnoty spolupracoval s režisérem Davidem Yaroveskym. Gunn toto uvedl na svém instagramovém účtu.

Podle všeho mu fanoušek napsal, že by si Syn temnoty zasloužil pokračování, a zda by jej James Gunn nemohl režírovat. Ten na to odvětil, že je momentálně docela svázán režií třetích Strážců galaxie a druhého Sebevražedného oddílunicméně pokračování Syna temnoty se prý skutečně zvažuje a projednává.

Ačkoli film nebyl žádný trhák – z kin si celosvětově odnesl něco přes 31 miliónů dolarů, jeho rozpočet byl 6 miliónů, což je hodně nízká cifra. Takže potenciál pro pokračování by tu určitě byl. Uvidíme tedy, jak se to celé dál vyvine…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také