Komu James Bond předá žezlo? Aneb co vše víme o chystané bondovce

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Velké spekulace se točily okolo toho, kdo po herci Danielu Craigovi přebere pomyslnou štafetu a stane se dalším agentem 007. Nyní je to venku. A není to jediná informace, kterou jsme ohledně nejen chystaného filmu Bond 25 v posledních dnech dostali. Čtěte dál…

Ohledně toho, kdo bude příštím představitelem ikonického špiona, kterého vytvořil spisovatel Ian Fleming, se diskutovalo opravdu dlouho. Bond, špion, jenž se za dlouhá desetiletí své filmové existence stal jedním z největších obchodních artiklů a téměř synonymem pro britskost a dokonalost. Není proto divu, že po oznámení, že Daniel Craig v roli končí, prolétávala tiskem nejrůznější herecká jména a více, či méně potvrzené zprávy, kdy někdy to bylo až únavné.

Jako o příštím agentu 007 se kupříkladu hojně psalo o Idrisu Elbovi, ale také zde figuroval Tom Hardy, Tom Hiddleston, Henry Cavill, Richard Madden nebo i třeba Ema Watson. Některá jména zněla šíleně, jiná naopak zajímavě. Hojně se hovořilo o tom, že by si ve znamení žen mohla agenta projednou zahrát i žena. Zdánlivě definitivní konec spekulací v roce 2018 zapříčinila výkonná producentka Barbara Broccoli, která otevřeně prohlásila, že James Bond je jednoduše muž. Již od samého počátku se s ním vynakládalo jako s mužem, a tak to i do blízké budoucnosti zůstane. Později ještě prohlášení doplnila dodatkem, že by bylo příjemné bondovky okořenit více ženami, aby jich v příběhu nebylo nedostatečně.

Pokud toto ovšem někdo bral jako bernou minci, pocítí hořké zklamání. Příštím agentem s povolením zabíjet bude skutečně žena. Dalšího agenta 007 má totiž ztvárnit černošská britská herečka Lashana Lynch, kterou jsme měli možnost vidět kupříkladu ve vedlejší roli v nedávné Captain Marvel.

S touto informací poprvé přišel deník Daily Mail. Víme dokonce už, jak k tomu dojde.

„Scéna, ve které se diváci poprvé dovídají, že číslo 007 nově náleží agentce v podání Lynchové, přichází ve chvíli, kdy si šéf tajných služeb M16, jinak zvaný M (Ralph Fiennes) k sobě povolává slavného hrdinu, respektive hrdinku. 

„M řekne: ‚Vstupte, 007‘ a objeví se Lashana – černá, krásná žena,“ uvedl zdroj deníku Daily Mail. James Bond v podání Craiga si mezitím užívá na Jamajce svého důchodu, tajná organizace si jej však rozhodne naposled povolat do svých služeb.“

Takže James Bond skončí s Danielem Craigem, označení 007 bude předáno krásné černé ženě a pojede se dál. Což je možná ještě horší, protože tím prostě patrně James Bond tak, jak jej známe, na plátně skončil…

Přejděme k příjemnějším zprávám. V poslední, páté Craigově bondovce se má vrátit i jeden starý známý, a sice záporák Blofeld, jehož novou verzi ve Spectre ztvárnil Christoph Waltz. Nicméně Blofeld tentokrát nebude úhlavním nepřítelem pro Jamese Bonda. Hlavního padoucha zde ztvární čerstvý držitel Oskara Rami Malek. Právě Blofeld zde má plnit roli vedlejší, prý hodně podobnou úloze Hannibala Lectera v Mlčení Jehňátek. Bude tedy jakýmsi vězněm/poradcem, který snad poskytne MI6 nějaké informace. Zda však Blofeld Bondovi pomůže či nikoli, je zatím otevřená otázka. Nicméně je to zpráva určitě příjemná.

Bond 25 vstoupí do kin v dubnu 2020. Režie se ujal Cary Joji Fukunaga, scénář k filmu napsali John Hodge, Robert Wade, Scott Z. Burns a Phoebe Waller-Bridge.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také