Star Wars: Vzestup Skywalkera: Abrams musel improvizovat, tvůrci mělo málo času

Přečtěte si

Autor

Jan Barvíř
Jan Barvíř
zakladatel magazínu

Během natáčení Vzestupu Skywalkera, poslední části nové trilogie Star Wars, byl nucen J.J. Abrams přistoupit k něčemu, co u žádného jeho projektu nebylo zapotřebí. Stříhání filmu, aby se ušetřil čas a bez problému se stihla prosincová premiéra, probíhalo přímo na placu.

Editorka snímku Maryann Brandon prozradila, že k tomuto kroku musela režiséra Abramse přemlouvat, protože původně s tímto návrhem nesouhlasil a byl zásadně proti. Nakonec ale prý všechno dopadlo dobře, ušetřil se čas i nervy a každý režisér, včetně J.J. Abramse, musí občas improvizovat a udělat něco, co během kariéry neudělal. A hlavní důvod toho všeho? Tvůrci měli o čtyři měsíce méně času, než v případě na epizodu VII – Síla se probouzí.

V další části krátkého rozhovoru uvedla, že díky tomuto postupu nebyly zapotřebí žádné přetáčky filmu, které jsou u velkých blockbusterů na denním pořádku. Když totiž ve střižně něco nesedělo, mohl se záběr natočit hned na placu a bylo po problému. Jak nedávno uvedla herečka Daisy Ridley, představitelka Rey, přetočený konec Vzestupu Skywalkera, rovněž vznikal během hlavní produkce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také