Danny Boyle po neúspěchu s Bondem končí se sériemi

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Za dveřmi je uvedení jeho romantické komedie prodchnuté hudbou Beatles, ve které mladý písničkář po úrazu zjistí, že je jediný, kdo si slavnou skupinu pamatuje; YesterdaySlavný režisér, který má na svém kontě takové kultovní pecky, jako jsou třeba oba díly Trainspottingu, zombie klasika 28 dní poté, či silný příběh Milionář z chatrče měl původně natočit i chystanou bondovku. Z toho ale nakonec sešlo. Boyle se nyní dal slyšet, že s filmy, spadajícími do nějaké frančízy skončil…

Cesta za uvedením Bond 25 na plátna kin se zdá být velmi trnitá; nechybí na ní zranění herce titulní role – Daniela Craiga (zlomená noha), celý plac při natáčení za použití řízené exploze nedopatřením doslova vybuchl (bez žádných zranění), střídají se nejen režiséři, ale i scénárista za scénáristou. A ač bude film přes to všechno dokončen, je tu alespoň jeden člověk, kterého zkušenost s Bondem nadobro odradila od podobných projektů. Ano, je jím Danny Boyle.

Režisér uvedl, že se poučil a seznal, že pro mainstreamový proud prostě není dělaný a mnohem více mu sedí nezávislejší tvorba. Dříve před tímto prohlášením pak Boyle ještě řekl, že se též nechtěl rozejít se svým spolupracovníkem z dob Trainspottingu; Johnem Hodgem, kterého si přibral i na palubu natáčení Bonda – měli spolu napsat scénář, který studiu dvakrát nesedl.

Kolovaly dokonce nějaké nepodložené zvěsti o tom, že úmysl tvůrců byl nechat slavného agenta 007 zabít. Boyle každopádně prohlásil, že je dle něj velká škoda, že z toho sešlo. To co s Hodgem vymýšleli, prý sice nebylo úplně hotové, ale mohlo to být velmi, velmi dobré. Bond 25 má nakonec stanovenu premiéru na 8. dubna 2020, nu a slavný režisér nám mezitím naservíruje očekávanou hudební komedii s hity největší popové skupiny všech dob. To není až tak špatné…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také