Tvůrci Hry o trůny chystají nové Star Wars

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Ať už ji sledujete se zcela nekritickým nadšením, máte k ní výhrady, či jako fanoušek knižní předlohy čekáte na knižní pokračování (můj případ), jedno se momentálně finalizující Hře o trůny upřít nedá. Je to skoro až neskutečný popkulturní fenomén. Star Wars právě tak. Proto není divu, že duo showrunnerů zmíněného seriálu bude podle posledních zpráv stát i za dalším chystaným filmem z předaleké galaxie… 

David Benioff a D. B. Weiss, tak se jmenují ti dva pánové, které někteří milují, jiní nenávidí. Jisté ovšem je, že po obrovsky úspěšném fantasy seriálu budou mít otevřené dveře ohledně nejrůznějších projektů. Navzdory kritice, jež na hlavy pánů v současné době padá od mnoha diváků seriálu (vznikla dokonce i petice, požadující aby byla poslední řada raději přetočena), potvrdil Bob Iger – šéf studia Disney, vlastnícího Lucasfilm a tedy i značku Star Wars, že další film, následující po očekávaném Star Wars: Vzestup Skywalkera (trailer zde) vzejde z pera právě této dvojice.

Tato volba je ze strany Disneyho víc než logická. Hra o trůny vydělává spoustu peněz. A stejný záměr má i značka Star Wars. Příběh, vývoj postav, rozšiřování universa, elementární logika či návaznost už jsou vedlejší. O dalších Star Wars víme zatím jen to, že mají být dosti odlišné od všech ostatních – nebudou se tedy už pravděpodobně více vztahovat k rodu Skywalkerů.

Bob Iger odmítl uvést cokoli konkrétního ohledně snímku. Krom toho, že s Davidem Benioffem a D. B. Weissem uzavřeli smlouvu a film bude jejich. Tak snad se zadaří a další Hvězdné války budou skvělé…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také