Končí Chris Hemsworth jako Thor?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Ať už jste viděli, či neviděli momentální hit Avengers: Endgame, jistě vás bezprostředně napadá, jak je tomu se „zdravým jádrem“ prvních filmových Avengerů v čele právě s představitelem boha hromu Thora; Chrisem Hemsworthem. Uvidíme po velkolepém finále dosavadního MCU ještě boha hromu?

Thor patří k postavám, které v rámci Marvel universa prodělaly asi největší změny. A nyní nejde jen o ty vzhledové, nebo ty, jež se odehrály v rámci děje. A že i těch není poskrovnu! Ale i pokud se zaměříme na styl, jakým nám jeho dobrodružství byla podávána, spatříme postupný propastný rozdíl mezi prvním, epicky mytologickým dílem a třetím Ragnarokem, který hodil už tak poupravenou mytologii do mixéru zábavy po vzoru Strážců galaxie…

Nejsilnější Avenger tvoří stálou a velmi významnou součást Marvelu. Proto asi není divu, že herci, jenž postavě dal mnoho a v současnosti jí dodává i překvapivé humornější odstíny (jež skvěle fungují v kontrastu a i herecké chemii s Chrisem Prattem, či Tessou Thompson) se podařilo to, co si patrně přál – možnost se své postavě ještě pěknou řádku let věnovat.

Chris Hemsworth totiž podepsal s Marvel Studios kontrakt hned na pět dalších filmů s Thorem, což znamená, že se s asgardským bohem hromu budeme na plátnech kin ještě nějaký ten rok vídat…


2 KOMENTÁŘŮ

  1. Takhle by měl vypadat článek – stručný, jde přímo k věci, bez zavádějícího titulku. V dnešní době vzácnost

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také