Řbitov zvířátek: Odkud známe herce z hororového snímku?

Přečtěte si

Autor

Lukáš Vaněk
Lukáš Vaněk
Jsem velký milovník filmu jako takového. Romantická komedie nebo béčkový horor, to je jedno. Nejvíce však oceňuji audiovizuální stránku, která mnohdy leckteré snímky buďto povyšuje nebo drží nad propastí. I špatný film může mít své silné momenty.

Remake Řbitova zvířátek se konečně představí i široké veřejnosti. V hororovém snímku na motivy knihy Stephena Kinga se představí známí herci, a to zejména Jason Clarke a John Lithgow. Dvojici doplnila ještě nepříliš známá Amy Seimetz. Pojďme si ústřední herecké trio nyní představit. 

Šance na proražení

Přednost dostane samozřejmě dáma, v tomto případě Amy Seimetz. Sedmatřicetiletá rodačka z americké Floridy není filmovému divákovi příliš známá. Seimetz se spíš ochomýtá kolem televizních projektů, proto může její obsazení znamenat značný posun v kariéře. Pozornější divák si ji mohl všimnout ve snímku Ridleyho Scotta Vetřelec: Covenant, kde ztvárnila postavu Faris.

Do povědomí diváků se však dostala v pecce od Netflixu Stranger Things jako Becky Ives, jež se objevila ve třech epizodách populárního mysteriózního seriálu. Pomohlo jí to k získání role ve Řbitově zvířátek? Možná ano. Uvidíme až časem, na kolik ve své roli zaujala producenty a režiséry pro potenciální další snímky.

Sázka na jistotu

To John Lithgow je úplně jiný případ. Třiasedmdesátiletý americký herec za svou bohatou kariéru získal šest cen Emmy a dva Zlaté glóby. V osmdesátých letech byl dokonce dvakrát nominován na Oscara. Lithgow je znám například z televizních seriálů jako Dexter a Takoví normální mimozemšťané, za které dostal tři Emmy a jeden Glóbus.

Herec se často objevoval i v menších filmových rolích. V roce 2011 tomu nebylo jinak, ale byla to role, díky které mu Hollywood opět po letech otevřel dveře. Jednalo se o úspěšný snímek Zrození planety opic, který se dočkal dvou pokračování. Lithgow ztvárnil tatínka vědce, který pracuje se šimpanzi kvůli výrobě léku na Alzheimerovu chorobu a jenž právě touto nemocí trpí.

Od té doby se Lithgow objevoval ve filmech častěji a častěji. Menší roli pro něj našel i Christopher Nolan v Interstellaru v roce 2014. Ve stejném období se navíc dočkal i hlavní role po boku Alfreda Moliny v kritiky uznávaném snímku Ta zvláštní láska. Posléze se ještě objevil například ve snímcích Ladíme 3 nebo Táta je doma 2.

Každá role dobrá

Posledním do party je Jason Clarke, jenž postupně dostává víc a víc hlavních rolí. Clarke si dokonce zahrál hlavní lidskou postavu v pokračování Zrození planety opic, Úsvit planety opic. Ve snímku 30 minut po půlnoci byl u dopadení teroristy Usámy bin Ládina a pod taktovkou Rolanda Emmericha byl u Útoku na Bílý dům.

V poslední době střídá Clarke hlavní role s těmi vedlejšími, což mu zřejmě nedělá problém. Devětačtyřicetiletý australský herec táhl expedici na Everest, zahrál si Johna Connora v posledním Terminátorovi s podtitulem Genisys nebo ztvárnil Ed Whita, prvního amerického astronauta ve vesmíru ve snímku První člověk, který pojednává o životě Neila Armstronga.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také