Řbitov zvířátek: Odkud známe herce z hororového snímku?

Remake Řbitova zvířátek se konečně představí i široké veřejnosti. V hororovém snímku na motivy knihy Stephena Kinga se představí známí herci, a to zejména Jason Clarke a John Lithgow. Dvojici doplnila ještě nepříliš známá Amy Seimetz. Pojďme si ústřední herecké trio nyní představit. 

Šance na proražení

Přednost dostane samozřejmě dáma, v tomto případě Amy Seimetz. Sedmatřicetiletá rodačka z americké Floridy není filmovému divákovi příliš známá. Seimetz se spíš ochomýtá kolem televizních projektů, proto může její obsazení znamenat značný posun v kariéře. Pozornější divák si ji mohl všimnout ve snímku Ridleyho Scotta Vetřelec: Covenant, kde ztvárnila postavu Faris.

Do povědomí diváků se však dostala v pecce od Netflixu Stranger Things jako Becky Ives, jež se objevila ve třech epizodách populárního mysteriózního seriálu. Pomohlo jí to k získání role ve Řbitově zvířátek? Možná ano. Uvidíme až časem, na kolik ve své roli zaujala producenty a režiséry pro potenciální další snímky.

Sázka na jistotu

To John Lithgow je úplně jiný případ. Třiasedmdesátiletý americký herec za svou bohatou kariéru získal šest cen Emmy a dva Zlaté glóby. V osmdesátých letech byl dokonce dvakrát nominován na Oscara. Lithgow je znám například z televizních seriálů jako Dexter a Takoví normální mimozemšťané, za které dostal tři Emmy a jeden Glóbus.

Herec se často objevoval i v menších filmových rolích. V roce 2011 tomu nebylo jinak, ale byla to role, díky které mu Hollywood opět po letech otevřel dveře. Jednalo se o úspěšný snímek Zrození planety opic, který se dočkal dvou pokračování. Lithgow ztvárnil tatínka vědce, který pracuje se šimpanzi kvůli výrobě léku na Alzheimerovu chorobu a jenž právě touto nemocí trpí.

Od té doby se Lithgow objevoval ve filmech častěji a častěji. Menší roli pro něj našel i Christopher Nolan v Interstellaru v roce 2014. Ve stejném období se navíc dočkal i hlavní role po boku Alfreda Moliny v kritiky uznávaném snímku Ta zvláštní láska. Posléze se ještě objevil například ve snímcích Ladíme 3 nebo Táta je doma 2.

Každá role dobrá

Posledním do party je Jason Clarke, jenž postupně dostává víc a víc hlavních rolí. Clarke si dokonce zahrál hlavní lidskou postavu v pokračování Zrození planety opic, Úsvit planety opic. Ve snímku 30 minut po půlnoci byl u dopadení teroristy Usámy bin Ládina a pod taktovkou Rolanda Emmericha byl u Útoku na Bílý dům.

V poslední době střídá Clarke hlavní role s těmi vedlejšími, což mu zřejmě nedělá problém. Devětačtyřicetiletý australský herec táhl expedici na Everest, zahrál si Johna Connora v posledním Terminátorovi s podtitulem Genisys nebo ztvárnil Ed Whita, prvního amerického astronauta ve vesmíru ve snímku První člověk, který pojednává o životě Neila Armstronga.