Všechno nejhorší: Skvělý slasher, co se nebere vážně

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Už brzy vstoupí do kin druhá část očekávaného hororu s prvky komedie a nadsázky, využívajícího dějový motiv s časovou smyčkou; Všechno nejhorší 2. Maskovaný zabiják Baby Face se vrací, aby Tree a její přátele opakovaně zbavoval práva na život…

Všechno nejhorší byla přes na první pohled nepříliš zajímavé obsazení a námět nesmírně zábavnou a povedenou jednohubkou s prvky hororu. Časová smyčka, v níž na konci dne hlavní hrdinku pokaždé zabil maskovaný vrahoun, jen aby se toho samého dne ráno zase probudila a začala celý den nanovo, byla svěžím scénáristickým nápadem, který se podařilo skvěle využít. Snímek zaznamenal slušný úspěch a tak tu máme blížící se sequel. Je ovšem otázka, jak se na povedenou jedničku podaří navázat a případně ji i překonat. Očekávání bychom měli rozhodně nemalá.

„Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou…“

Druhý díl slibuje něco podobného, jen, jak už to u sequelů bývá, v mnohem větším měřítku. Hlavní roli v pokračování opět ztvárnila Jessica Rothe, která se znovu setká s vražedným Babyfacem. V původním obsazení zůstávají i role Treeina přítele a jejich kamaráda Ryana Phana, takže se ve snímku po boku Jessicy opět objeví i Israel Broussard a Phi Vu. Tree se v prvním díle Babyface zbavila nadobro, tedy alespoň si to myslela. Na baseballovém utkání ji však zavraždí jiný Babyface a Tree začíná stejná časová smyčka jako minule. Což by jednoho opravdu dokázalo dohnat k šílenství. Jenže tentokrát nejde vrah jen po ní samotné, ale má spadeno i na její přátele.

“To, že jste jednou unikli z časové smyčky, v níž vám maskovaný vrahoun permanentně usiluje o život, neznamená to, že se do ní nemůžete vrátit. Vysokoškolačka Tree už zase prožívá ten samý narozeninový den, na jehož konci na ni místo dortu čeká smrt.”

Všechno nejhorší 2 režíruje opět Christopher Landon. Premiéra je stanovena na 28. února 2019.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také