TOP 7: Nejznámější filmové role Bryana Cranstona

Přečtěte si

Autor

Tereza Filounková
Tereza Filounková
Pracovnice v kanceláři, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílých Hollywoodské filmů.

Na Valentýna do kin vstupuje komedie Nedotknutelní. Jedná se o americký remake slavného francouzského filmu, jež nese stejný název. Do hlavních rolí si režisér vybral dva charismatické herce s citem pro vtip. Kevina Harta uvidíme v roli podprůměrného mladíka, hledajícího práci a Bryana Cranstona, jeho nového zaměstnavatele, který je ochrnutý a potřebuje tak čtyřiadvacetihodinovou péči sedm dní v týdnu. Pojďme si teď spolu připomenout Bryanovy nejznámější filmové role.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Válečný snímek Zachraňte vojína Ryana si odnesl hned pět sošek Oscara – za nejlepší režii, kameru, střih zvuku a v neposlední řadě za střih a mix zvuku. Steven Spielberg si do hlavní role zvolil oblíbeného Toma Hankse a vedlejší role obsadil, v té době ještě ne moc známými herci. Mezi nimi byl i mladý Bryan Cranston, který se ve filmu objevil jen na pár minut, ale i tak se dostal do podvědomí filmových diváků. Snímek od režisérské legendy, v podobě Stevena Spielberga by se tedy pro Bryana dal označit jeho průlomový.

Nákaza (2011)

Akční thriller od režiséra Stevena Soderbergha se dostal na filmová plátna v roce 2011. Smrtící vir se znenadání objeví ve vzduchu a postupem času se nakazí většina populace. Lidé umírají během několika dnů a vláda se společně s vědci snaží vymyslet protilék nebo jiný způsob jak lidstvo zachránit. Bryan se opět objevil ve vedlejší roli, nicméně prostoru ve filmu měl daleko více než v předešlých filmech.

Drive (2011)

Dramatický snímek určený pro fanoušky Ryana Goslinga i milovníky rychlých aut. Příběh se věnuje postavě jménem Driver, přes den se živý jako filmový kaskadér a v noci dělá řidiče gangům. Dostává se tak do mnoha nebezpečných situací, které jej mnohdy mohou stát i život. Vše se změní, když setká se svou novou sousedkou Irene, do které se zamiluje a začne s ní trávit veškerý volný čas. Cranston si zde zahrál roli mentora a manažera Drivera, dohazuje mu jak filmy, tak gangy a proto mu existence Irene komplikuje domluvené kšefty.

Argo (2012)

Oscarový film Bena Afflecka na motivy skutečných událostí, které se odehrály v Íránu v roce 1979. Radikálové se dostávají na americké velvyslanectví sídlící v Teheránu, kde si za rukojmí vezmou 52 amerických občanů. Během zmatku se podaří šesti z rukojmí uniknout a následně se ukryjí na kanadském velvyslanectví. Naštěstí zaměstnanec CIA přichází z plánem, jenž má Američany zachránit. Bryan Cranston se zde představil v roli Jacka O’Donnella, kolegy a spolupracovníka agenta Tonyho Mendeze.

Trumbo (2015)

Role Daltona Trumboa by se v Bryanově kariéře dala označit, jako jedna z nejzásadnějších. Trumbo je špičkový scénárista, který se však dostal na černou listinu poté, co se svěřil se svými politickými názory. Za svojí kariéru získal Dalton Trumbo hned dva Oscary za scénář. Sám si však nemohl žádný z nich převzít, jelikož figuroval na již zmíněné černé listině, na samotných soškách je navíc ze stejného důvodu uvedeno jméno jiného scénáristy. Film ukazuje Trumbovo emoční vypětí při zákazu psaní a Bryan skvěle ztvárňuje šíleného génia na vrcholu kariéry.

Proč právě on? (2016)

Do podvědomí mladých filmových diváků Bryan pronikl díky roli starostlivého otce, kterému dcera přivede představit nového přítele. Laird je potetovaný, až bolestně upřímný, bezohledný, a naprosto bezstarostný chlapík, který má na účtech miliony dolarů. Jeho jediná dcera má podle něj vztah s naprosto nevhodným mužem, kterého se jako správný otec musí co nejrychleji zbavit. Ve filmu se Bryan zcela neúmyslně díky Lairdovi dostává do mnoha nesnází.

Infiltrátor (2016)

Životopisný žánr Bryanovi opravdu sedí, což se jasně ukazuje v dalším životopisném dramatu Infiltrátor. V tomto snímku ztvárnil federálního agenta Boba Mazuru, známého tím, že se mu v 80. letech podařilo infiltrovat do drogového kartelu, tehdy nedostižitelného, Pabla Escobara. Riskoval nejen kariéru, ale i vlastní život, aby před soud dostal co největší počet drogových leadrů. Snímek od režiséra Brada Furmana je skvěle vyvážený, nabitý akcí a napětím s nádechem dramatu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také