TOP 10: Nejlepší animované filmy o přátelství mezi člověkem a zvířetem

Od čtvrtka se v kinech můžeme těšit již na třetí pokračování úspěšné animované pohádky Jak vycvičit draka. Snímek, jenž vypráví o síle přátelského pouta mezi lidmi a draky, se stal u dětských diváků velmi oblíbený. Největší hvězdou je bezpochyby roztomilý černý drak Bezzubka, a právě ten se nám ve třetím pokračování zamiluje. Připomeňme si teď i další filmy z dílen Disney, Pixar nebo Dreamworks o poutu mezi člověkem a zvířetem.

Popelka (1950)

Animovaný snímek o dívce, která po smrti otce zůstává s macechou a dvěma nevlastními sestrami, které si z ní udělali služku. Jediné, co jí zůstalo, jsou její zvířecí kamarádi. Myšky Jaq-Jaq a Gus, pes Bruno, ale také nevrlý a škodolibý kocour Lucifer. Popelce je slíbeno, že bude moci jít se zbytkem rodiny na královský ples, když udělá svojí práci včas, bohužel se tak nestane a Popelka se utápí v zoufalství. Naštěstí se objeví víla kmotřička, která jí vyčaruje nové šaty, nádherný kočár a hlavně skleněné střevíčky. Na ples jí doprovází také její zvířecí přátelé, někteří z nich získávají díky kouzlu lidskou podobou, z jiných se na čas stávají státní beloušové. Díky jejich pomoci nakonec Popelka získá svého vysněného prince.

Alenka v Říši divů (1951)

Alenka je mladá naivní dívka, která má ráda smyšlené příběhy a nechává se unášet do světa fantazie. Říši divů nalezne díky bílému králíkovi, s červenou vestičkou a kapesními hodinkami, kterého se rozhodne sledovat. Jakmile se ocitne v králičí noře, dostane se do podivuhodné říše, kde nic není normální. Narazí na dvojčata vyprávějící příběhy o škeblích, bláznivého Kloboučníka s ještě bláznivějším zajícem Březňákem a usínající myškou, či neustále se usmívající kočku Šklíbu. Šklíba ji doprovází cestou k srdcové královně, pro kterou pracuje bílý králík. Pohádka je plná roztodivných zvířátek, podivuhodných bytostí a kouzel.

Kniha džunglí (1967)

Jeden z nejoblíbenějších a nejznámějších filmů o přátelství mezi člověkem a zvířaty. Mauglí je ztracený chlapec, který byl vychováván vlky a po celý svůj dosavadní život žil v džungli s vlčí smečkou. Dohlíží na něj i panter Baghíra, kterého obzvlášť nepotěší, když se Mauglí spřátelí s medvědem Balooem, který má talent dostávat se do potíží. Mauglímu ale hrozí nebezpečí od zlého tygra Shere Khana, který ho už léta touží zabít. Malý chlapec se během filmu setkává s králem orangutanů Louiem nebo nebezpečným a záhadným hadem Kaa, jenž své oběti hypnotizuje a následně pozře. Mauglí díky svým přátelům pokaždé vyvázne z nebezpečí a zažívá mnohá dobrodružství.

Tarzan (1999)

Další příběh o malém chlapci, který přijde o rodiče a ujme se ho Kala, gorilí samice, jenž sama přišla o své mládě. A tak i přes protesty vůdce tlupy, vychová Tarzana jako vlastní dítě. Tarzan si v gorilí smečce najde nejlepší kamarádku Terk, bláznivou, vtipnou a ukecanou mladou gorilu, která se Tarzana snaží uchránit od přijíždějících lidí, převážně před mladou a krásnou Jane. V tom jí pomáhá i sloní kamarád Tantor. Tarzan si ale všímá velkých podobností mezi ním a lidmi a proto tráví hodně času s Jane a jejím otcem. Nebezpečí ale nepřichází s nimi nýbrž s lovcem Williamem Claytonem, který přijel lovit gorily. Tarzan se musí rozhodnout, zda je pro něj důležitější gorilí rodina, která ho vychovávala nebo jeho nově nalezený druh a láska k Jane.

Pan Včelka (2007)

Snímek, který nám prozradí, jak to vlastně chodí ve včelím úle. Barry B. Benson je včela, která zrovna ukončila univerzitu, ale jeho budoucnost je předem naplánovaná, má převzít profesi po svém otci a stát se míchačem medu. Barry by ale svoji budoucnost raději viděl u pilových jednotek, které každý den odlétají sbírat pil a jako jediní smějí létat ven z úlu. Nakonec se Barry přeci jen ven dostane a překvapí ho, jak moc je svět venku nebezpečný, před jistou smrtí ho zachrání Vanessa, člověk s dobrým srdcem. Vanessa zachrání Barryho před svým přítelem, Barry následně poruší jedno z hlavních včelích pravidel a promluví. Barry díky Vanesse zjišťuje, že med je ve velkém sbírán a následně prodáván v obchodech a společně se svojí novou lidskou kamarádkou se tomu pokusí zabránit. Ani jeden z nich však netuší, jaké katastrofální následky jejích vítězství bude mít.

Ratatouille (2007)

Animovaná pohádka o přátelství mezi myší a člověkem. Remy je chytrý myšák, který se již od malička touží stát šéf kuchařem, má obrovský talent pro chutě a vyvinutý čich, jeho největším idolem je nedávno zesnulý šéf kuchař Auguste Gusteau. Šanci ke splnění svého snu Remy nalezne, když se spřátelí s kuchařským pomocníkem Alfredem Linguinim. Společně zjistí, že Remy dokáže ovládat pohyby jeho rukou, když jej tahá za vlasy. Vše však musí zůstat tajemstvím, krysa v prestižní restauraci, by znamenala obrovský skandál. V takovém případě by bylo nutné restauraci zavřít, ale co když právě o to někdo skutečně usiluje?

Jak vycvičit draka (2010)

Příběh se odehrává v době vlády vikingů. Z drsných vikingů, kteří se baví bojem a tvrdou prací, vyčnívá Škyťák, syn samotného náčelníka, který za nedlouho bude muset projít zkouškou dospělosti, která zahrnuje zabití draka v boji. Draci od pradávna napadají jejich vesnici a kradou jim ovce. Přestože Škyťákovi chybí svaly a dokonce i odvaha hodná válečníka, je chytrý a vynalézavý. Sestrojí samostříl, s nímž sestřelí nejobávanějšího z draků, kterému se přezdívá Noční běs. Tenhle osudový moment navždy změní chod vesnice. Škyťák se vydá zraněného draka hledat, aby ho mohl zabít a tím se stát mužem, pohled do jeho velkých přátelských očí mu v tom však zabrání. Postupně se z nich stanou přátelé a oba čeká nelehký úkol přesvědčit ostatní vesničany, že nebezpečí nečíhá na nebesích, ale přesto je blíž, než by se zdálo.

Na vlásku (2010)

Mladá dlouhovlasá Locika je uvězněná ve vysoké věži, kde tráví čas čtením, malováním, pročesáváním si svých dlouhý vlasů nebo hraní her se svým jediným přítelem chameleonem Pascalem. Občas jí přichází navštívit matka Gothel, která využívá kouzelné schopnosti jejích vlasů, aby byla stále mladá. Jednoho dne však do věže pronikne hledaný zlodějíček Flynn Rychlík. Locika ho přesvědčí, aby ji vzal do města, ze kterého jednou za rok lidé vypouštějí lampiony, které vídá ze své věže. Díky tomu se setkávají s Maximusem, běloušem královské stráže, který nemá Flynna příliš v lásce a dělá mu všemožné naschvály. Jejich cesta je plná nástrah a nebezpečí, které se Flynnovi drží v patách. Postupně se do sebe Flynn a Locika zamilují, ale osud jím do cesty postaví ještě mnoho překážek, než jejich příběh dospěje ke šťastnému konci.

Medvídek Pú (2011)

Postava Medvídka Pú prochází z pera autora A.A.Milna, který se inspiroval plyšovými hračkami svého syna a příběh o medvídkovi milujícím medík napsal hlavně pro něj. Kniha se stala fenoménem po celém světě a proto není divu, že Disney přenesl knižní předlohu také do animované podoby. Kryštůfek Robin zažívá dobrodružství se svými zvířecími přáteli Medvídkem Pú, Prasátkem, Kralíkem, oslíkem Ijáčkem a Tygrem ve Stokorcovém lese. Každá postavička má svůj originální a nezaměnitelný charakter, bez kterého bychom si jejich příběhy nedokázaly představit.

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa (2016)

Vaiana je šestnáctiletá dcera náčelníka, kterou si zvolilo moře, aby nalezla ztracené srdce Te Fiti. Vaiana se vydává na opuštěný ostrov, aby našla polovičního Boha Mauiho, který ji má doprovodit na cestě za splněním úkolu. Na rodném ostrově zanechala svého zvířecího kamaráda Pua, malé prasátko, které ji doprovázelo celým dětstvím. A aniž by to tušila, na cestu po moři ji doprovází jiný kamarád, Hei Hei, přihlouplý kohout, jenž byl označen za nejvtipnější animované zvíře od Disneyho.