Režisér Aquamana vysvětluje nesrovnalost s Ligou spravedlnosti

Přečtěte si

Recenze: Proplouvá životem v červené bundě, je Narušitel systému

Je jí devět, jmenuje se Bernadette, ale jelikož to jméno nesnáší, nikdo jí neřekne jinak než Benni. Má andělskou...

Vyprázdněte pokladničky, tohle jsou očekávané říjnové novinky v kinech

V říjnu možná utratíte více, než byste rádi. Kina totiž už teď nabízí opěvovaného Jokera nebo festivalový hit Parazit...

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Autor

Profilový obrázek
Tereza Filounková
Telefonní operátorka, která se před prací ráda ukrývá do filmových a knižních příběhů. Fanynka herečky Meryl Streep a veškerých filmů od Disney. Věrný posluchač muzikálových soundtracků a zpěvačky Cher. Psaní článků, povídek a knih je mojí vášní, stejně jako sledování Oscarů a černobílé Hollywoodské filmy.

Aquaman vtrhl do kin jako uragán a za chvíli si bude moci připsat miliardu na účtu. Fanoušci, kteří žijí a dýchají pro DC filmy, si ovšem všimli jedné nesrovnalosti. Nepozdává se jim, že v Lize spravedlnosti, kde se postava Arthura Curryho objevila poprvé, byly obsaženy scény z podmořského města, které se podobá Atlantidě. Jak je možné, že v Aquamanovi oblíbený hrdina tvrdí, že toto město navštívil poprvé, když se příběh odehrává až po Lize spravedlnosti?

Reportér z HuffPost se režiséra Jamese Wana zeptal na onu scénu z Ligy spravedlnosti nebo alespoň o její vysvětlení. Jak to, že Arthur spatřil Atlantidu poprvé v Aquamanovi, když jsme ji mohli vidět v předchozím filmu? Wan odpověděl, že před natáčením snímku se sešel s režisérem Ligy spravedlnosti Zackem Snyderem, aby se s ním pobavil o podmořském světě. Snyder mu řekl, že se nejednalo o Atlantidu ale podmořskou základnu.

Wan později uvedl, že pro něj bylo důležité, aby Arthur ve filmu Atlantidu spatřil úplně poprvé, a aby stejné pocity sdíleli i diváci. Arthurův překvapený pohled přirovnal k filmové scéně z Jurského parku, kdy herci poprvé spatří dinosaury.

Na jednu kritiku ze strany fanoušků tedy známe odpověď, nicméně stále tu máme několik věcí, které nedávají smysl. Co například Aquamanovy pocity vůči své matce v Lize spravedlnosti, na kterou má vztek za to, že ho opustila, zatímco v dalším filmu viní Atlanťany za to, že ji donutili odejít?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také