Arctic: Mads Mikkelsen v boji o přežití. První trailer

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Upoutávka na severské (protože je v něm zjevná zima) survival drama a thriller o snaze o vlastní záchranu v arktické divočině může vzhledem k námětu (dvojice ztroskotá s letadlem uprostřed ničeho, odkázána tak sama na sebe) zlehka připomínat Horu mezi námi. Ovšem s tím rozdílem, že v tomto případě se rozhodně o nějakou romanci nejedná. Posuďte sami v syrovém traileru níže…

První ohlasy se nebojí nazvat film už teď nejlepším snímkem o boji člověka s přírodou, či vůbec nejlepším Mikkelsenovým hereckým výkonem za poslední léta. Profiluje se silnou nekomerčností, minimem dialogů (čímž dle autorů boří jazykové bariéry), ale i silnou autentičností. Ta byla zajištěna spoluprací s trénovanými arktickými piloty a jinými experty (lidi, kteří přežili extrémní situace nevyjímaje).

Arctic je režijním debutem Joe Penny, scénář spolu s ním napsal Ryan Morrison. Jejich projekt nasbíral veskrze pozitivní hodnocení na filmovém festivalu v Cannes. 92 procentní rating na serveru Rotten Tomatoes také může o lecčems vypovídat.

„Muž z havarovaného letadla uvízne v nedozírné ledové pustině. Každý den vykonává rutinní úkony v naději, že se dočká záchrany. Jednoho dne se objeví vrtulník, silná sněžná bouře však zapříčiní pilotovu smrt a těžké zranění jeho společnice. Muž pochopí, že má jen dvě možnosti. Zůstat v havarovaném vraku a připravovat se na neodvratnou smrt, anebo se vydat na stovky kilometrů dlouhou pouť do nejbližší stanice. Pouť, kterou nemůže prežít…“

Ve filmu se představí Mads Mikkelsen a Maria Thelma Smáradóttir. Hudbu složil Joseph Trapanese. Zahraniční premiéra je stanovena na 1. února 2019. Tuzemskou snímek uvedenou nemá.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také