Blue Beetle: Latinsko-americký superhrdina z DC dostane vlastní film

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Blue Beetle (ten, ze kterého bude projekt vycházet) je komiks o chlapci, který na cestě domů ze školy na nepoužívaném pozemku najde napůl pohřbeného modrého skaraba. Ve skutečnosti se jedná o mimozemskou zbroj, která nositeli po napojení se na páteř propůjčuje nadlidské schopnosti. Má jít o první komiksový film od DC s hlavní postavou latinsko-amerického původu. Hrdinou totiž bude celkem třetí nositel „obleku“ Blue Beetlea, Jaime Reyes, jenž má mexické kořeny. 

Scarab pochází od rasy jménem Reach (s tou mimochodem bojovali Green Lanterni), která ji za účelem infiltrace a sbírání informací posílá na různé planety. Jaime je ovšem natolik silnou osobností, že zbroj zcela ovládl a ona mu nejen uděluje rady, ale i udělá vše pro jeho přežití. Mezi schopnosti Blue Beetlea patří létání, změna tvaru brnění v jakoukoliv sečnou zbraň nebo štít, energetické kanóny, maskování, supersíla a nadlidská obratnost, a řada dalších.

Tento charakter se poprvé objevil v roce 2006 v pátém čísle Infinity Crisis. Stejného roku začala vycházet jeho vlastní série Blue Beetle. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se povede právě produkovaný film s mainstreamovému publiku relativně neznámou postavou.

Snad bude film zajímavější i něčím jiným, než že to bude první „latino“ superhrdinský snímek od DC. Potenciál v podobě zajímavého příběhového základu by tu byl. Obzvlášť po  diváckém úspěchu Venoma, kde objekt mimozemského původu také splývá s hostitelem a dochází mezi nimi k interakci…

Výkonným producentem filmu bude Zev Foreman. Scénář napíše Gareth Dunnet-Alcocer. Zatím není známo datum premiéry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také