VIDEO: Pocta Stanu Lee od Marvelu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Legenda je slovo, jež je často skloňováno s touto slavnou osobností, neodmyslitelně spjatou se světem komiksu. Proto není divu, že po jejím smutném odchodu v pokročilém věku, se studio Marvel, s nímž měl tento pán víc než jen co do činění, vydalo u příležitosti uctění jeho památky citlivě zpracované, krásné video… 

Je v něm zajímavý sestřih fotografických materiálů a dobových záběrů, poskytující jímavý, čtyřminutový průřez Leeho kariérou, plně ctící jeho velkolepý odkaz, ale i osobnost, jakou byl. To vše je podbarveno autorovým komentářem z rozličných dokumentů a rozhovorů. A samozřejmě i komiksových tvůrců a osobností, jichž se Leeho tvorba dotkla, nebo ji dále rozvíjeli.

Samotné video začíná dobovým záběrem z konce šedesátých let, kde mladší Lee hovoří o porozumění mladší generaci. Následuje několik promluv jiných osobností Marvelu a úryvky z rozhovorů, v nichž Stan Lee stručně shrnuje samotnou podstatu toho, co je na superhrdinech, které pomáhal stvořit, tak jedinečné.

Tato pocta komiksovému scénáristovi vyšla na YouTube kanálu Marvel Entertainment a byla tak zaštítěna nejen Marvelem, ale pochopitelně i studiem Walt Disney Company, jež komiksového giganta vlastní.

Předchozí článek
Další článek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také