VIDEO: Pocta Stanu Lee od Marvelu

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Legenda je slovo, jež je často skloňováno s touto slavnou osobností, neodmyslitelně spjatou se světem komiksu. Proto není divu, že po jejím smutném odchodu v pokročilém věku, se studio Marvel, s nímž měl tento pán víc než jen co do činění, vydalo u příležitosti uctění jeho památky citlivě zpracované, krásné video… 

Je v něm zajímavý sestřih fotografických materiálů a dobových záběrů, poskytující jímavý, čtyřminutový průřez Leeho kariérou, plně ctící jeho velkolepý odkaz, ale i osobnost, jakou byl. To vše je podbarveno autorovým komentářem z rozličných dokumentů a rozhovorů. A samozřejmě i komiksových tvůrců a osobností, jichž se Leeho tvorba dotkla, nebo ji dále rozvíjeli.

Samotné video začíná dobovým záběrem z konce šedesátých let, kde mladší Lee hovoří o porozumění mladší generaci. Následuje několik promluv jiných osobností Marvelu a úryvky z rozhovorů, v nichž Stan Lee stručně shrnuje samotnou podstatu toho, co je na superhrdinech, které pomáhal stvořit, tak jedinečné.

Tato pocta komiksovému scénáristovi vyšla na YouTube kanálu Marvel Entertainment a byla tak zaštítěna nejen Marvelem, ale pochopitelně i studiem Walt Disney Company, jež komiksového giganta vlastní.

Předchozí článekAnimovaný Garfield ve filmu
Další článekWHOCON 2018 je za dveřmi!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také