Trailer #1: At Eternity’s Gate (2018) – Willem Dafoe jako Vincent van Gogh

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Vincent van Gogh skýtá mnoho námětů pro prvotřídní filmy. Poslední léta jeho pohnutého života, naplněná neskutečnou dřinou a nepochopením tohoto geniálního umělce, který začal s malováním poměrně pozdě a jehož um byl doceněn až po jeho smrti, si celkem nedávno vzal na paškál úchvatný, olejomalbou animovaný, na Oscara nominovaný snímek S láskou Vincent. Vizuálně podmanivou podívanou si nicméně podle všeho užijeme i v dalším chystaném snímku o van Goghovi. Tentokrát v režii Juliana Shabela (Skafandr a motýl) a se známým hercem Willemem Dafoem v hlavní roli. První upoutávka na At Eternity’s Gate je tu…

Krom úchvatné kamery máme možnost vidět i na co se snímek zaměří. Zatímco zpravidla se pojednává o příčinách a okolnostech malířovy smrti (jako ve výše zmíněném filmu), či se soustředíme na jakýsi profil jeho života (legendární Žízeň po životě) a bezpočet dalších motivů, jež byly již zfilmovány; At Eternity’s Gate si vezme na paškál téma záběrem užší a dost možná i nejožehavější; van Goghovo duševní zdraví a údajné šílenství.

Děj se bude točit pouze okolo období, které Vincent strávil v Arles. Hvězdné obsazení slibuje slušný herecký koncert. Zatím bohužel není uvedeno datum premiéry u nás.

Ve snímku At Eternity’s Gate, názvem odkazujícím na stejnojmenný malířův obraz (je na něm smutnící starý muž, což je zvláštně symbolické), se pod režijní taktovkou Juliana Shabela krom již zmíněného Willema Dafoea představí Mads Mikkelsen, Niels Arestrup, Rupert Friend, Oscar Isaac, Frank Molinaro, Patrick Chesnais, Stella Schnabel, Lolita Chammah, a další.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také