Creepycon 2018: Festival pro milovníky podivna

Přečtěte si

Recenze: Proplouvá životem v červené bundě, je Narušitel systému

Je jí devět, jmenuje se Bernadette, ale jelikož to jméno nesnáší, nikdo jí neřekne jinak než Benni. Má andělskou...

Vyprázdněte pokladničky, tohle jsou očekávané říjnové novinky v kinech

V říjnu možná utratíte více, než byste rádi. Kina totiž už teď nabízí opěvovaného Jokera nebo festivalový hit Parazit...

Disney+ odhalil svou budoucí nabídku. Je obrovská

S nárůstem popularity streamovacích služeb začínají kromě Netflixu či HBO do tohoto relativně nového oboru fušovat i další společnosti....

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, dále seriál Doctor Who, a zarytou nenávistí vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase hraji hokej, čtu a zírám.

S koncem léta rozhodně neodchází filmové festivaly. Důkazem toho je i Creepycon, který se i letos stane místem přímo určeným pro milovníky hororu, prosyceným záhadnou atmosférou. Letošní ročník pochopitelně krom bohaté nabídky promítaných filmů – ať už těch krátkometrážních (mezi kterými je i výborná adaptace povídky od Stephena Kinga Jsem brána, či pohádkový horor Lesapán, oba tyto snímky je možné na conu vidět v rámci festivalu nezávislého českého hororu Studna), či celovečerních (při doprovodné akci Strach v kině bude možné zhlédnout namátkou třeba To, či klasiku Beetlejuice).

Creepycon se koná od pátku 21.9. do neděle 23.9. v Oslavanech u Brna. Veškeré další informace ohledně celkového programu, obsahu přednášek, ceníku apod. najdete na webových stránkách akce zde.

“Třídenní festival prosycený tématem záhad, creepypast, městských i jiných legend, pověstí a hororu, pořádaný ve spolupráci s KIS Oslavany. Jedinečná příležitost potkat se s lidmi, kteří chápou váš zájem o záhady a tajemno. Pod pokličkou temnoty pro vás připravujeme ty nejvytříbenější pokrmy z naší mrazivé kuchyně.

Těšit se můžete na bohatý program – přednášky, besedy, soutěže a hry, ale také na známá jména české temné YouTube scény, creepypastery, přední autory českých krátkometrážních hororových filmů, herce, jejichž jména či hlasy jste již stoprocentně někde slyšeli, ale i běžné hororové nadšence či milovníky tajemna.”

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také