Co připravuje režisér osmých Star Wars?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Rian Johnson je muž, stojící zejména za Posledním z jediů; fanoušky většinově spíš kritizovanou než milovanou osmou částí Star Wars. Tento úspěšný režisér a scénárista momentálně připravuje zcela nový projekt. Takový, pro nějž se mu podařilo získat současného představitele Jamese Bonda; známého herce Daniela Craiga. A o jaký film, že se má jednat?

Snímek se bude jmenovat Knives Out. Má jít o moderně situovanou detektivku s klasickou zápletkou, v níž se hledá pachatel, okořeněnou o Johnsonův jedinečný tvůrčí rukopis. Počin, ve kterém tedy zjevně bude Craig řešit záhadu provedeného zločinu, je financován novou produkční společností a vůbec se jako takový zjevil takřka odnikud.

To proto, že Johnson napsal scénář a Craiga pro hlavní úlohu chtěl. Nicméně se zdálo, že herec bude mít plné ruce práce s rolí agenta 007. Nicméně od chystané bondovky odešel režisér Danny Boyle, tudíž to vypadá že herec mít nějaký čas na práci na jiném projektu bude. Před jeho posledním ztvárněním agenta s povolením zabíjet si tak odskočí k detektivce ze staré školy v moderním kabátu. Odbočka to bude i pro režiséra, jenž má v plánu ujmout se trilogie filmů z universa Star Wars, tak uvidíme…

Jelikož ještě není známa synopse, vyklubat se z toho může cokoli. Nicméně kupříkladu výborný Sherlock, který proslavil Benedicta Cumberbatche svědčí o tom, že moderní pojetí může klasické detektivce slušet. Tedy pokud jde o Holmese…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také