Trailer #1: Patient Zero (2018) – Zombíci bez špetky originality

Přečtěte si

Autor

David Kučaj
David Kučaj
Sám sebe bych popsal jako obrovského fanouška hororů, který se rád podívá i na sebevětší hovadinu. Už odmala jsou společně se seriály a akčními filmy mou životní láskou. Ze srdce nenávidím filmy odehrávající se ve vesmíru a muzikály.

Po třech letech odkladu, to vypadá, že se projekt Patient Zero skutečně hýbe kupředu. Otázkou je, zda o něj vůbec jevíme zájem. Co nového oproti jiným zombie filmům Patient Zero nabídne a kdy dorazí?

Samotný trailer shrne prakticky vše, co se v Patient Zero bude dít. Opět tu máme post-apokalyptický svět se zombíky a ti nejzkušenější vědci se snaží vyrobit protilék. Když se na naše hlavní hrdiny usměje štěstí a začne to vypadat, že se někam posouvají, jejich úkryt je obklopen hordou hladových nemrtvých toužících po jediném – zakousnout se do lahodného lidského masa.

Vypadá to na klasický námět viděný už tisíckrát, akorát rozdílný v malých detailech. Očekávání jsou na velmi nízké úrovni. Rozhodně bychom se však nezlobili, kdyby z toho vzešel takový hit jako ze Světové války Z.

Patient Zero pochází z dílny Stefana Ruzowitzkého. Že vám to jméno nic neříká? Nejste sami. Tenhle člověk režíroval a sepsal scénář k méně známým filmům, jako je např. Anatomie 1 a 2 a Chladnokrevný. Jeho prozatím největším úspěchem je Ďáblova dílna, jejíž kořeny však nalezneme v knižní předloze.

V této ukázce si pro sebe nejvíce času urval Matt Smith – hvězda úspěšné televizní série Pán času. Z onoho seriálu se pomocí telefonní budky Tardis dostavil i Clive Standen. Dále je tu dvojice Natalie Dormer a John Bradley, kteří září ve Hře o trůny. Pravděpodobně tím největším lákadlem je sedmapadesátiletý Stanley Tucci, který bude mít v Patient Zero zásadní roli infikovaného jedince.

Patient Zero dorazí 14. srpna pravděpodobně exkluzivně na streamovací služby. V Americe bude promítán i ve vybraných kinech o měsíc později.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také