Taxi 5: Restart vyčpělé francouzské série?

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

S rostoucím úspěchem, jaký zaznamenává série Rychle a zběsile není divu, že se o pozornost diváků postupně uchází řada filmů s obdobnou tématikou, v níž hrají významnou roli akce a nabušené honičky pekelně rychlých aut. Své o tom ví kupříkladu výborný loňský film Baby Driver, kterému bývá s nadsázkou přezdíváno „Rychle a zběsile pro hipstery“. Bylo tedy jen otázkou času, kdy bude oprášena zažitá a i v tuzemských končinách celkem úspěšná komediální francouzská série Taxi

Je zcela zřejmé, že se bude jednat o reboot přesně ve stylu hollywoodské produkce, kdy se vezme známý koncept, trochu se pozmění, vrazí se do něj vyšší rozpočet, seženou se nové tváře a může se jet. Samozřejmě někdy se to podaří, někdy ne. V případě Taxi 5 to ovšem nevypadá vůbec špatně. Trailer slibuje zábavný mix akce a odlehčeného humoru. Pokud se to tvůrcům podařilo ukočírovat, nemuselo by to být vůbec špatné. Nicméně mohlo by to skončit i fiaskem. Osobně mám kupříkladu stále v živé paměti nedomrlou Pařbu v Pattayi (kterou má Frank Gastambide na svědomí), kde se snaha o letní komedii zcela minula účinkem.

Nezbývá tedy než Francouzům držet palce a doufat, že se Taxi 5 vydaří. V traileru je krom akce a komediálna přislíben návrat některých starých známých, včetně odkazování na předchozí díly. Snad nezůstane jen u toho a film přinese i něco nového, vlastního, čím sérii obohatí a restart tak bude úspěšný. Jelikož se na scénáři podílel mimo jiné i kultovní režisér Luc Besson (Pátý element, Valerian a město tisíce planet), naděje by tu byla, právě tak jako potenciál.

„Pařížský superpolda Sylvain Marot je proti své vůli převelen na městskou policii do Marseille. Bývalý komisař Gilbert, nyní primátor města, ho pověří speciálním úkolem. Má dopadnout gang italských lupičů, kteří v nadupaných Ferrari vykrádají jedno klenotnictví za druhým. Jenže s chabě vybaveným vozovým parkem francouzské policie to půjde splnit velmi těžko. Silvain tak má jen jednu možnost. Přemluvit ke spolupráci Eddyho Makloufa, synovce slavného Daniela Moralese. Eddy totiž po svém strýčkovi zdědil jeho vytuněné bílé taxi. Bohužel už ale nezdědil jeho řidičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentní řidič, který se s volantem v ruce snad narodil. Po dvaceti letech od uvedení prvního dílu přichází v produkci Luca Bessona již pátý díl slavné francouzské série. Štafetu přebírají nové herecké tváře. Ale to hlavní – vytuněné bouráky a adrenalinové honičky zůstávají.“

Film Taxi 5 natočil, napsal a hlavní roli v něm ztvárnil Franck Gastambide, pod jehož taktovkou se zde krom něj představí Salvatore Esposito, Sabrina Ouazani, Bernard Farcy, Malik Bentalha, Edouard Montoute, Anouar Toubali, Ramzy Bedia, Waly Dia, Sissi Duparc, Eric Fraticelli, Yvonne Gradelet, Moussa Maaskri, Monsieur Poulpe, a další. Premiéru má snímek 10. května 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také