Neznámý voják: Železná srdce po seversku

Přečtěte si

V jakém pořadí sledovat Marvel filmy

Filmy od Marvelu (přesněji z Marvel Cinematic Universe) lze sledovat podle roku jejich uvedení nebo chronologicky podle toho, v...

Recenze: Chicagský tribunál – Prvotřídní soudní drama

Režisér a scénárista Aaron Sorkin, který v minulosti zanechal svůj výrazný tvůrčí rukopis na takových filmových dílech, jako byla...

22 nejnovějších českých filmů na Netflixu

Netflix se snaží a do svého obsahu přidává jeden český film za druhým. Někdy je uvedení českého snímku radostnější,...

Autor

Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Fenomenální úspěch Dunkerku nebo Nejtemnější hodiny napovídají, že téma druhé světové války je v kinematografii stále aktuální. Toho se chytlo i Finsko, které se v novém snímku Neznámý voják rozhodlo poodhalit pozadí historie obrany země proti agresorovi v podobě Sovětského svazu.

Stalinova lačnost po území vyústila mimo jiné v roce 1939 v tzv. Zimní válku, která stála SSSR Organizaci spojených národů. Napadené Finsko však mělo výhodu domácího prostředí a houževnatost armády, která byla ochotná za opětovné získání území položit život. Příběh je vyprávěn perspektivou několika mužů z jednotky, které válka společně s jejich blízkými a milovanými nepředstavitelně změnila. Film Neznámý voják vznikl na motivy bestselleru spisovatele Väinö Linny, který byl sám účastníkem zmíněného ozbrojeného konfliktu a syrově popisuje průběh a důsledky války.

Film režíroval Aku Louhimies, který se po čtyřleté pauze vrátil k natáčení po krimi 8-Ball a opět se přiklonil ke spolupráci s hercem Eero Ahoem, jenž za roli v tomto válečném dramatu získal ocenění. Film plný emocí na pozadí válečné vřavy vstupuje do kin už 3. května.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také