Po strništi bos: Soutěž o DVD a Blu-ray

Prequel k jednomu z nejslavnějších filmů Jana Svěráka se dostal do naší soutěže. Hned jak je vyhrajete, můžete porovnat.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.

Soutěžní otázka

Kdo hrál rodičovský pár v původní Obecné škole? 

1. Musíte nás odebírat: klikněte vpravo dole na červený zvoneček nebo si nás přidejte do boxíku na seznam.cz.
2. Své odpovědi zasílejte na soutez@nafilmu.cz.
Předměty: Po strništi bos: DVD | Po strništi bos : BD
Soutěž končí 11. března, den poté vylosujeme dva výherce, kteří obdrží DVD Po strništi bos a dva z vás, kteří vyhrají BD.