Trailer #1: Akta Pentagon: Skrytá válka (2017) – Streepová a Hanks odhalují politický skandál

Přečtěte si

Recenze: Panství Downton – Velkolepé zakončení a povedená sonda do života britské aristokracie

Za cca pět let svého vysílání sbíral seriál Panství Downton samou chválu. Kritici byli nadšení, diváci se nemohli dočkat...

Recenze: Takové krásné šaty – Zvrácený horor o oživlých šatech nebo absurdní kritika konzumu?

Ani jedno, a přitom obojí zároveň. A k tomu ještě střelená komedie se závany mysteriózna. To bych řekl o...

Recenze: To Kapitola 2 – Pokračování téměř bez Pennywise

Dočkali jsme se. Napjatě vyhlížené pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, To, vstupuje do kin. Jak se nám pokračování hororu...

Autor

Lenka Hrůzová
Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Po úspěchu snímku Spotlight, jenž se zabýval tématikou investigativní žurnalistiky, se brzy diváci dočkají podobného kinematografického počinu. Tentokrát však půjde o boj novinářů proti čtyřem americkým hlavám státu, které úmyslně zatajovaly informace spojené s válkou ve Vietnamu, a soudě podle prvního traileru spolupráce držitelů Oscara Maryl Streepové a Toma Hankse slibuje kvalitní podívanou.

Ústřední dvojicí filmu Akta Pentagon: Skrytá válka je vydavatelka deníku Washington Post Kay Grahamová a editor Ben Bradlee, kteří se snaží uveřejnit kompromitující dokumenty, jež unikly z Pentagonu. Informační válka mezi Postem a médiem New York Times, které informace o existenci dokumentů publikovalo jako první, vytváří tlak na konkurenční redakci, aby materiál čítající téměř 7 000 stran získala a informovala o jejich obsahu veřejnost. Grahamová s Bradleem uspějí a stojí před morálním dilematem, zda článek o prohřešcích čtyř generací prezidentů uveřejnit a čelit federálnímu stíhání, anebo uchovat tajemství, zachránit si “kůži”, ale zpronevěřit se všem novinářským standardům, ve které věří..

Režisérem snímku, který je inspirován skutečnými událostmi, je Steven Spielberg, pro něhož se bude jednat již o pátou spolupráci s Tomem Hanksem (Zachraňte vojína Ryana, Chyť mě, když to dokážeš, Terminál a Most špiónů). Hanks se ujal role investigativce Bradleeho, kterému zdatně sekunduje Grahamová v podání Maryl Streep. Kromě těchto hvězd se na plátně objeví ještě například Alison Brie, Carrie Coon, Michael Stuhlbarg nebo Bradley Whitford. Akta Pentagon dorazí do tuzemských kin 25. ledna příštího roku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také