Víkendové tržby: Tři vítězové v rámci nejvyrovnanějšího víkendu posledních let

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Nováček týdne Tom Cruise si se svým Barry Sealem doletěl pro 17 milionů dolarů. Hororový megahit To i dvojka Kingsmanů dopadly téměř na chlup stejně.

  1. místo – To: 17,3 milionů, 4. týden v žebříčku
  2. místo – Barry Seal: Nebeský gauner: 17 milionů, novinka
  3. místo – Kingsman: Zlatý kruh: 17 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – LEGO Ninjago film: 12 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Hráči se smrtí: 6,7 milionů, novinka
  6. místo – Battle of Sexes: 3,4 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – Americký zabiják: 3,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Který je ten pravý?: 1,7 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – Til Death Do Us Part: 1,5 milionů, novinka
  10. místo– Matka!: 1,4 milionů, 3. týden v žebříčku

To Stephena Kinga slaví návrat na první místo žebříčku box-office. Je však dost dobře možné, že se po finálním přepočítávání drobných bude pořadí na prvních třech místech měnit, ale to nic nemění na faktu, že Pennywise prostě jede. Celosvětově je už za hranicí půl miliardy dolarů, proto bere těch aktuálních 17 mega s klidnou hlavou. K podobné částce se tento víkend přiblížily ještě další dva snímky – novinka Barry Seal: Nebeský gauner a Kingsman: Zlatý kruh.

American Made – jak zní původní název gaunera – není zrovna zlatým prasátkem Toma Cruise, který nezažívá úplně povedený rok. Jeho Mumii v Americe odzívali a do černých čísel se nejspíš dostane zase až s dalším dílem Mission: Impossible. Z Barryho se nejspíš žádný kasovní trhák nevyklube. Ani pro dvojku akčního nářezu Kingsman těch 17 milionů není kdovíjaký výkon. Jednička před pár lety padala žebříčkem o dost pozvolněji.

Na čtvrtém místě bojuje LEGO nindža a pátý flek bere remake kultovního mysteriózního thrilleru Hráči se smrtí. V nové verzi příběhu o skupince študáků medicíny, co se rozhodne na vlastní kůži prozkoumat tajemství posmrtného života, herecky bodují například Ellen Page nebo Nina Dobrev. Přízeň diváků si však příliš nevysloužili, i když těch debutových 6,7 milionů nelze vyloženě označit za propadák. S podobným výsledkem se nejspíš počítalo.

Šestou příčku obsadilo životopisná sportovní oddychovka Battle of Sexes s Emmou Stone a Stevenem Carrelem. V sedmdesátých letech minulého století došlo na poměření síly ženského a mužského tenisu s velice překvapivým rozuzlením a právě o tom pojednává snímek režisérů Jonathana Daytona a Valerie Faris. Po minulém debutovém víkendu došlo na celonárodní distribuci, ale na víc než na 3,4 milionů to nestačilo. Možná ale máme co dočinění s kandidátem na některou z nadcházejících oscarových nominací.

Americký zabiják drží šťastnou sedmičku před vztahovou komedií Který je ten pravý?. Deváté místo připadlo další novince tohoto týdne a to thriller cílený na afroamerické publikum Til Death Do Us Part. Top 10 uzavírá Matka! režiséra Darrena Aronofského. Do této slabé konkurence vlítne příští týden nový Blade Runner, kterému nepřejeme nic jiného než kasovní úspěch.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také