Trailer #2: Sněhulák (2017) – Další dávka Nesbøa s Fassbenderem

Přečtěte si

Autor

Lenka Hrůzová
Jsem studentka novinařiny, která má ráda humor a ironii, jak ve filmu, tak v životě. Vždy se ráda podívám na seriál Simpsonovi nebo na film Leon. A oceňuji filmy inspirované skutečnými událostmi, protože nemívají přeslazené šťastné konce.

Fanoušci severských kriminálních příběhů ze všech koutů světa s dychtivostí očekávají filmovou adaptaci knihy Sněhulák, kde se v mrazivých norských končinách objevuje první sériový vrah v historii země. Po prvním traileru přichází mezinárodní teaser, který odhaluje úskalí jimiž si hlavní vyšetřovatel a jeho tým procházejí, když se snaží zjistit identitu zvráceného vraždícího tyrana.

Detektiv Harry Hole je pověřen vyšetřováním bizarní vraždy, ve které byla část těla oběti naaranžována na „postavu“ sněhuláka. S další zmizelou osobou začnou být tyto praktiky Holemu povědomé, a později vychází najevo, že vrah udeřil již v minulosti. Do vyšetřovacího týmu nastupuje nová talentovaná členka Katrine, která sice rozkrývá útočníkův motiv, ale to stále nestačí k jeho dopadení. Vrahovy vzkazy začnou cílit přímo na Harryho, kterému dochází, že pokud brzy identitu pachatele neodhalí, mohlo by s prvním sněhem jít o život i jemu..

Hlavní role svérázného detektiva Holeho připadla Michaelovi Fassbenderovi, po jehož boku se v roli mladé vyšetřovatelky Katrine objeví Rebecca Ferguson. Režie se ujal Tomas Alfredson, jehož švédská národnost by mohla do filmu i přes vyloženě hollywoodské obsazení vnést autentické prvky severské atmosféry. Kromě zmíněných hvězd se ve snímku objeví také Val Kilmer, J. K. Simmons, Toby Jones nebo samotný autor knižní předlohy Jo Nesbø. Film bude mít v České republice premiéru 12. října.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také