Život: Soutěž o BD steelbook a dárky

Ve chvíli, kdy je výzkumná skupina na palubě vesmírné lodi jen kousek od jednoho z největších objevů v dějinách – mimozemského života – začnou se věci poněkud komplikovat. Pojďte si s námi a DVDPremiérami zahrát o jeden BD steelbook filmu Život.

1x BD steelbook Život
5x termoska
5x termoska

Sci-fi thriller Život vypráví snímek šestičlenné posádky Mezinárodní vesmírné stanice. Skupina vědců je právě vyloženě krůček od jednoho z největších objevů v dějinách lidstva – od potvrzení mimozemského života, konkrétně života na Marsu. Prvotní radost z významného zjištění postupně zastíní strach. Posádka v průběhu svého výzkumu zjišťuje, že forma, kterou zkoumají se zdá být mnohem inteligentnější, než mohl kdokoli očekávat.

Soutěžní otázka

Střety s mimozemským životem jsou filmaři velice oblíbené téma. Jaký je váš oblíbený snímek, který se tímto zabývá a proč?

VÝHERCI:
1.místo… 1x BD steelbook Život + termoska (Vojta Rýdl)
2. – 5. místo… 1x termoska (Jindřiška Č., Jaroslav, Jiří Vorvaňa, Jana T.)

LINK KE KOUPI TOHOTO FILMU NALEZNETE ZDE

CENU DO SOUTĚŽE VĚNOVAL e-shop DVDPremiery.cz - JE URČENA POUZE PRO OBČANY ČR A SR.

13 KOMENTÁŘŮ

 1. Pokud mám říct jeden za všechny, tak Edge of tomorrow alias Na hraně zítřka. Velmi dobře zahraný film, který v sobě v ideálním poměru mixuje černý humor, akci, skvělé herce a emzáky, kteří nejsou žádná ořezávátka. Na filmu je vidět, že byl natočený s chutí a nadšením všech zúčastněných. Příjemná záležitost.

 2. Útok na věžák. Možná je to tou skvělou atmosférou půlnoční projekce na festivalu v Karlových Varech (byl to vlastně jeden z prvních filmů, které jsem na KVIFFu viděla). Možná tou jeho „skvělou hloupostí“ (které je ve filmech tak těžké dosáhnout, ale když se to jako tady podaří, stojí to opravdu za to). Možná skvělým a tehdy ještě hodně mladým Johnem „Star Wars Finnem“ Boyegou (mimochodem https://www.youtube.com/watch?v=AeRNXtGVFtg). Možná tím, jak je film napsaný (celou dobu opravdu vnímáte, že ve válce o věžák a vlastně celou Angli iproti mimozemšťanům stojí skutečně jen pár dětí, které ještě před chvílí hráli fifu na jejich playstationu). A možná taky tím naprosto unikátním grafickým designem alienů. Ale spíš je to prostě kvůli tomu, že je to sakra zábavná podívaná.
  (Vlastně jediné mínus celého filmu, je to, že jsem od té doby o Joe Cornishovi příliš moc neslyšela. Velká škoda, v Útoku na věžák ukázal, že to v sobě určitě má.)

 3. Už od dětství je to Věc / The Thing (samozřejmě verze z roku 1982).

  Určitě jde nejenom pro mě o jednu z klasik, která dokáže diváka zaujmout i po těch desítkách let a po X zhlédnutích (což se o mnoha jiných žánrových klasik říci nedá). Proč je tomu tak je z mého pohledu mix několika důvodů. Jednak je to díky svým na svoji dobu skvělým efektům, jednak díky skvělému scénáři (skoro všechny postavy se celou dobu chovají rozumně a jejich uvažování dává smysl – kdy naposled jste to ve filmu zažili?). Navíc se nad filmem celých 109 minut vznáší zajímavý mrak tajemna a plno věcí není ani ve skvělém finále vysvětleno. Divák si je tak musí domyslet sám, což je (aspoň tedy pro mě) velké plus.

  A co jsem zjistil, jaké problémy jeho vznik a uvedení do kin provázely (problémy s herci a efekty, ne moc pozitivní recenze atd.), hodnota filmu pro mě vzrostla ještě víc Dnes už ho vnímám skoro jako takového otloukánka tehdejší doby 🙂

  Jo a nesmím zapomenout na skvělé hlášky! „Man is the warmest place to hide“ je jedna z mých celkově nejoblíbenějších vůbec.

 4. Do paměti se mi vryl film Sliz (asi proto, že jsem ho viděla ve věku, kdy na údaj o mém stáří stačila jen jedna číslice). Snímek o mimozemském masožravém blivajzu je poctivý osmdesátkový horor se vším co k tomu patří – máme tu typické americké maloměsto, vydařeně gore efekty a trochu přitroublé hrdiny. Tenkrát mi tenhle film přivodil řadu probdělých nocí, ale dnes už se u něj jen královsky bavím.

 5. Uvedu dva: Paul – protože takového mimozemšťana jste ku..a ještě neviděli!! 🙂 🙂 a Monstra vs. vetřelci můj oblíbený animák zabývající se střety s mimozemským životem 🙂

 6. Zaujal mně film Avatar, a to možná i vzhledem k tomu, že jsem ho poprvé viděla ve 3D… Úžasná atmosféra, výborné zpracování a celkově zajímavý zážitek 🙂

 7. Kultovní Muži v černém 3. Úžasní agenti J a K. Radost se na něj koukat. Trojka je rozhodně o level lepší než dvojka.

 8. Když jsem byla malá,byl to film E.T mimozemštan. Strašně se mi líbil. Když jsem ho pustila svým pubertákům, byla jsem pro ně mimozemštan já – prý jak se mi mohla taková kra…a líbit. Ted je jiná doba a mladí jedou na více akčních filmech. Určitě ale ještě zmíním jeden film s mimozemštany. Sice je to komedie,ale mimozemštani tam jsou. Četník a mimozemštané. Stará to klasika,ale nasměji se u ní dodnes. Výborné herecké obsazení, zajímavý děj.

 9. Miluji sci-fi, miluji ságu Vetřelec, Predátor atd., ale mně jako první setkání s mimozemskou civilizací zasáhl seriál „Spadla z oblakov“. A to jednoduše proto, že jsem byl ještě kluk a do Majky z Gurunu jsem byl zamilovaný (platonicky …. samozřejmě) 🙂

 10. Hvezdná brána je pre mňa top.Strašne ma bavila,ale občas si rád pozriem votrelca alebo film prometheus aj ked si myslím že sa dá ešte oveľa lepšie natočiť.

 11. Od mala E.T Mimozemšťan – vždy dojme a v dnešní době všech monster je to prostě pohádka s dobrým koncem a těch není tolik. Vynikající soundtrack podkreslující „dobrodružství na Zemi“, nesmrtelná scéna letu kola přes Měsíc, která se stala titulkou filmového studia. Splněný sen všech dětí – umět létat. Dodá vždy sílu a naději

 12. Výdy to byl a bude Scottův Vetřelec z roku 1979, to co v té době a při možnostech které tehdy měl, nepřekoná asi nikdy nikdo a jak nám Scott už dvakrát diky Prometheovi a Covenantovi dokázal, nedokáže to ani on sám:-) Hned na druhém místě v těsném závěsu by byla Hvězdná Brána, Emmerich jako tvurce extremě dobrých tak i špatných filmů mě dokázal timhle snímkem upoutat natolik že asi do konce života budu litovat že na plánovaná dvě pokračování nedošlo a pravděpodobně ani nedojde:-(

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno