Víkendové tržby: USA zažily nejnižší tržby za posledních 15 let

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Podprůměrné výdělky provázely celou elitní desítku box-office. Boxerský souboj století Mayweather vs. McGregor ukradl kinům diváky.

  1. místo – Zabiják & bodyguard: 10 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Annabelle 2: Zrození zla: 7,3 milionů, 3. týden v žebříčku
  3. místo – Balerína: 5 milionů, novinka
  4. místo – Wind River: 4,4 miliony, 4. týden v žebříčku
  5. místo – Loganovi parťáci: 4,3 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Dunkerk: 3,9 milionů, 6. týden v žebříčku
  7. místo – Spider-Man: Homecoming: 2,7 milionů, 8. týden v žebříčku
  8. místo – Mayweather vs. McGregor: 2,6 milionů, novinka
  9. místo – Birth of the Dragon: 2,5 milionů, novinka
  10. místo – Emoji ve filmu: 2,3 milionů, novinka

Filmové společnosti tento víkend zaplakaly. Rekordně nízká návštěvnost amerických kin (nejvýdělečnějších dvanáct snímků nedalo dohromady ani 50 milionů dolarů) nejvíce prospěla akční komedii Zabiják & bodyguard, která bez větších problémů obhájila prvenství z minulého týdne. Reynoldsovi s Jacksonem k tomu stačilo jen 10 milionů. Díkybohu, že už má tento film na obživu jakž takž vyděláno, protože pokud dobře zapátráte internetem, tak narazíte na leaknutou verzi v poměrně solidní kvalitě.

Pirátství, absence zvučných novinek, ale i třeba takový boxerský souboj Floyda Mayweathera s Conorem McGregorem, mohlo za chabou návštěvnost právě uplynulého víkendu. Mimochodem tyto dvě mlátičky se do kina také podívaly, konkrétně v dokumentární podobě a bylo z toho dokonce osmé místo v elitní top 10. Další novinky – animák Balerína – skončila na třetím místě s pěti miliony a pocta klasickým filmům Bruce Leeho – Birth of the Dragon – na devátém místě urvala 2,5 milionů. Žádná sláva.

Vrátíme se však k tomu úspěšnějšímu osazenstvu žebříčku – druhé místo obhájil sequel hororové panenky Annabelle s podtitulem Zrození zla (7,3 milionů a 215 milionů celosvětově). Zlepšení oproti minulému týdnu zaznamenal drsný thriller Wind River, který se z chvostu tabulky vypracoval až na čtvrté místo. O příčku níže se usadili Loganovi parťáci režiséra Stevena Soderbergha. Logan Lucky, jak zní originální název této lupičské komedie, se zatím brodí komerčním bahnem a uvidíme, zda se vůbec dostane do černých čísel. Soderbergh bude potřebovat finanční injekci ze zbytku světa.

Šestý flek patří válečnému majstrštyku Dunkerk. Christopher Nolan opět dokázal, že mu nedělá problém oslovit širší divácké publikum navzdory (nebo možná díky) své tvůrčí rozmanitosti. Spider-Man: Homecoming se už třetí týden v kuse drží své šťastné sedmičky a pomalu vyklízí světová kina. Tedy kromě Číny, kde pavoučí muž odstartuje až 8. září. Pokud i tam zaboduje, dost možná se dočká celosvětových 800 milionů.

O nováčcích na osmém a devátém místě jsme už psali výše. Top 10 pak uzavírá animovaná taškařice Emoji ve filmu. Příští týden to v kinech nebude o nic zajímavější, protože v plánu je jen historické drama v omezené distribuci Tulipánová horečka a výroční obnovená premiéra klasického sci-fi Blízká setkání třetího druhu. Před čtyřiceti lety toto famózní dílo Stevena Spielberga vydělalo 132 milionů dolarů, což by v dnešní době po inflačním přepočtu znamenalo tržby kolem půlmiliardy.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také