Víkendové tržby: Hororová Annabelle slaví první místo

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Studio Warner Bros. zažívá povedené léto. Dva z jeho hitů obsadily první a druhou příčku žebříčku návštěvnosti v amerických kinech.

  1. místo – Annabelle 2: Zrození zla: 35 milionů, novinka
  2. místo – Dunkerk: 11,4 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Velká oříšková loupež 2: 8,9 milionů, novinka
  4. místo – Temná věž: 7,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Emoji ve filmu: 6,6 milionů, 3. týden v žebříčku
  6. místo – Girls Trip: 6,5 milionů, 4. týden v žebříčku
  7. místo – Spider-Man: Homecoming: 6,1 milionů, 6. týden v žebříčku
  8. místo – Kidnap: 5,2 milionů, 2. týden v žebříčku
  9. místo – The Glass Castle: 4,8 milionů, novinka
  10. místo – Atomic Blonde: Bez lítosti: 4,5 milionů, 3. týden v žebříčku

Filmový červenec 2017 není, co se týče kinovýdělků, žádné velké terno, ale nějaký hit se sem tam najde. Tak například pokračování populární duchařiny Annabelle, tentokrát s podtitulem Zrození zla (jak originální, že?), dokonale využilo slábnoucí konkurence a slaví první místo v žebříčku box-office.

Stačilo mu k tomu 35 milionů dolarů, což je sice nejslabší výkon v rámci série V zajetí démonů, ale i tak mohou Warneři bouchat šampaňské. Pořizovací cena snímku se i tentokrát pohybovala v rozumných mezích (15 milionů) a až dojde na přičítání výdělků ze zbytku světa, tak budou oslavy ještě bujařejší. Opět se ukázal produkční um Jamese Wana.

Druhý flek s jedenácti a půl miliony bere stejně jako minulý týden Dunkerk, který ustál nástup nováčka v podobě dvojky Velké oříškové loupeže. Tento animák se „pyšní“ těžce podprůměrnými recenzemi a téměř o polovinu horším otvírákem, než měla tři roky stará jednička. To je velká bída i na tak malé studio, jakým Open Road Films stále ještě je.

Na čtvrté místo se poroučela nepříliš chválená adaptace legendární knižní série od Stephena Kinga Temná věž. Téměř šedesátiprocentní pokles tržeb je v tomto případě zničující, protože ani zbytek světa nehlásí žádné kasovní úspěchy. Pravdou je, že většina zemí na premiéru pistolníka a muže v černém stále ještě čeká, ale něco mi říká, že s případným pokračováním (knižní sága má sedm, resp. osm částí) to nevypadá úplně růžově.

Žádný finanční hodokvas se nekoná ani v případě praštěného animáku Emoji ve filmu. Kvalitativně děsivý snímek o klávesových zkratkách bere po třech týdnech v žebříčku páté místo. Celkové výdělky ještě nepřekročili sto milionů, což není pro tento animák zrovna nejlepší vizitka. Pro dobro diváckého vkusu doufejme, že studio Sony ztrátu nedožene a další žánrově podobná veledíla v kinech už nikdy neuvidíme. Obávám se ale, že mé prosby zůstanou nevyslyšeny. Tento druh filmů mívá během léta až neuvěřitelnou výdrž.

Úspěšná nízkorozpočtová komedie Girls Trip (6,5 milionů za uplynulý víkend, 105 milionů celosvětově) bere šesté místo a sedmý Spider-Man: Homecoming pod taktovou Marvelu překonal hranici 700 milionů. Gratulujeme, i když jsme asi čekali o něco víc. Pořád nás ale čeká premiéra v Číně, takže se ještě mohou dít zajímavé věci. Debutant z minulého týdne drama The Kidnap pomalu vyklízí pole a padá na osmou příčku.

Deváté místo uhrál filmový přepis úspěšné knihy The Glass Castle s herci takových formátů jako Brie Larson, Woody Harrelson nebo Naomi Watts. Škoda jen těch nevýrazných ohlasů, takhle se do kin asi nikdo moc nepožene. Atomic Blonde statečně bojuje na desátém místě a už se přiblížila k tržbám takového Johna Wicka, se kterým jí pojí podobná žánrová kategorie a tvůrci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také