Víkendové tržby: Emoji ve filmu trápí diváky i vlastní studio    

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Válečný Dunkerk uhájil první místo v žebříčku před dotírajícím animákem a akční Charlize Theron.

  1. místo – Dunkerk: 28,1 milionů, 2. týden v žebříčku
  2. místo – Emoji ve filmu: 25,6 milionů, novinka
  3. místo – Girls Trip: 20 milionů, 2. týden v žebříčku
  4. místo – Atomic Blonde: Bez lítosti: 18,5 milionů, novinka
  5. místo – Spider-Man: Homecoming: 13,4 milionů, 4. týden v žebříčku
  6. místo – Válka o planetu opic: 10,4 milionů, 3. týden v žebříčku
  7. místo – Já, padouch 3: 7,7 milionů, 5. týden v žebříčku
  8. místo – Valerian a město tisíce planet: 6,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  9. místo – Baby Driver: 4 milionů, 5. týden v žebříčku
  10. místo – Wonder Woman: 3,5 milionů, 9. týden v žebříčku

Má víra v lidstvo je obnovena. Nebo alespoň částečně, protože z „očekávaného“ debutu animáku Emoji ve filmu se žádná hitparáda nestala a prvenství tak mohl opět jako minulý týden slavit Dunkerk Christophera Nolana. Smajlíci studia Sony otevřeli v amerických kinech s 25 miliony, což dává napovědět, že se žádný další megaúspěch typu V hlavě konat nebude a ke cti Emoji je snad jen skromný padesátimilionový rozpočet.

Ale není se čemu divit. Celovečerní film o potrhlých klávesových zkratkách je už prostě přes čáru a kritici to dávají tvůrcům pořádně sežrat – k dnešnímu dni svítí na RottenTomatoes děsivých 8 % pozitivních recenzní. Již zmíněný Dunkerk tedy i při 44% úpadku návštěvnosti bere zlato a už jistě vyhlíží únorový oscarový ceremoniál.

Třetí místo obsadila černošská komedie Girls Trip, která je sice distribučně omezena jen na americké publikum, ale i tak sbírá solidní kasovní úspěchy. Snímek není v kinech ještě ani 14 dní a už více než ztrojnásobil svoji pořizovací cenu. Studio Universal má tak další důvod k radosti. Pokolikáté už letos? Výdělky osmých Rychle a zběsile, Rozpolceného či Uteč mluví samy za sebe.


Čtyřku bere tento týden novinka s názvem Atomic Blonde, která dostala zbytečný český podtitul Bez lítosti. Bohyně Charlize Theron se v této retro žánrovce promění v zabijáckou agentku ve východním Berlíně v období studené války. Start s 18 miliony není žádné terno, ale v rámci podobně laděné konkurence (John Wick) to ještě ujde. Z trailerů ohromně cool tvářící se akčňák nejspíš nebude tím předpovídaným černým koněm léta, ale na živobytí by si měl bez problémů vydělat.

Následuje Spider-Man: Homecoming s 13,5 miliony na pátém místě. Peter Parker nijak zvlášť netlačí na pilu a bere slušných 633 milionů ze zbytku světa. Pro někoho úspěch, pro mě mírné zklamání, protože když se podívám na výnosy všech komiksáren od MCU, tak i taková kritizovaná dvojka Thora na tom byla o něco lépe. Avengers či Iron Mani jsou pak úplně jiná liga.

Válka o planetu opic nezáří a je ráda za šesté místo v žebříčku. V rámci restartované opičí trilogie jde o komerčně nejslabší film. Jen pro srovnání – veleúspěšná dvojka Úsvit planety opic vydolovala z celosvětových kin 710 milionů dolarů, Válka je prozatím na částce 224 milionů. Nezáviděníhodná špatenka. Případné další díly jdou samozřejmě mimo rozumnou diskuzi.


To z Já, padouch 3 na průběžné sedmičce se vyklubal famózní megahit s více než 800 miliony. Tahle série prostě šlape jak správně namazaná mašina, jejíž výdrž může kdekdo závidět. Třeba i takový Valerian se svým městem tisíce planet, který bude jistě jedním z nejprodělečnějších filmů (nejen) letošního roku. Luc Besson musí urychleně napsat scénář pro dvojku Lucy, jinak už se do současného Hollywoodu nepodívá.

Parádní Baby Driver bere deváté místo a komiksová Wonder Woman se drží zuby nehty nejlepší desítky. Božská Amazonka s tváří Gal Gadot už pošilhává po dvacítce nejvýdělečnějších filmů v amerických kinech všech dob. Zbytek světa jí však příliš nakloněn není, ale to by měla změnit letošní listopadová týmovka Justice League.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také