Bird Box: Sandra Bullock v postapokalyptické budoucnosti

Přečtěte si

Filmové online novinky v srpnu

Srpnová nabídka filmových novinek v kině je skvělá. A stejně tak se nám líbí přehled novinek, které vycházejí na...

Nejlepší filmy Sama Worthingtona

Sam Worthington se stal hvězdou po uvedení Cameronova Avatara. Další kasovní trhák od té doby už ale nenatočil a...

Nejlepší filmy Jasona Stathama

Jason Statham je mužem mnoha profesí. Hereckou kariéru odstartoval ve velkém stylu, když ho do svých úspěšných filmů obsadil...

Autor

Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Dánská režisérka a držitelka Oscara za film Lepší svět, Susanne Bier, má pracovat na snímku Bird Box, jenž bude natočen dle scénáře Erica Heisserera. Jeho práci můžeme znát kupříkladu z úspěšného filmu o kontaktu s mimozemšťany; Příchozí, k němuž rovněž vytvářel scénář. Do hlavní role filmu, opředeného už dle námětu záhadnou atmosférou, byla obsazena hvězdná herečka Sandra Bullock.

Příběh snímku, založený na stejnojmenné novele (kniha v české mutaci nese název V pasti) od spisovatele Joshe Malermana, bude zasazen do blízké budoucnosti, v níž matka (Sandra Bullock) a její dvě děti přežívají mezi posledními uprchlíky ve světě, kde neznámá síla zničila civilizaci. Trojice hlavních postav musí vlivem událostí podniknout cestu v lodi. Poslepu, zatímco je jim cosi v patách.

Z anotace knižní předlohy: „TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo.

Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra?

Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa.“

Rozhodně tak je na co se těšit a nezbývá než doufat, že se adaptace povede a dostane se nám tak podobně kvalitního postapokalypticky laděného zážitku, jakým byla kupříkladu Cesta z roku 2009 s Viggo Mortensenem v hlavní roli. Dosud není známo předpokládané datum premiéry, nicméně rozhodně se vyplatí novinky okolo tohoto vznikajícího filmu sledovat a tak se zde určitě již brzy objeví bližší informace. Víme zatím, že natáčení by mělo začít v srpnu, a producenty snímku budou Dylan Clark, Chris Morgan a Clayton Townsend.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také