Bird Box: Sandra Bullock v postapokalyptické budoucnosti

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Dánská režisérka a držitelka Oscara za film Lepší svět, Susanne Bier, má pracovat na snímku Bird Box, jenž bude natočen dle scénáře Erica Heisserera. Jeho práci můžeme znát kupříkladu z úspěšného filmu o kontaktu s mimozemšťany; Příchozí, k němuž rovněž vytvářel scénář. Do hlavní role filmu, opředeného už dle námětu záhadnou atmosférou, byla obsazena hvězdná herečka Sandra Bullock.

Příběh snímku, založený na stejnojmenné novele (kniha v české mutaci nese název V pasti) od spisovatele Joshe Malermana, bude zasazen do blízké budoucnosti, v níž matka (Sandra Bullock) a její dvě děti přežívají mezi posledními uprchlíky ve světě, kde neznámá síla zničila civilizaci. Trojice hlavních postav musí vlivem událostí podniknout cestu v lodi. Poslepu, zatímco je jim cosi v patách.

Z anotace knižní předlohy: „TAM VENKU NĚCO JE… Něco děsivého, co člověk nesmí spatřit. Stačí jediný pohled – a podlehneš smrtelnému násilí. Nikdo netuší, co to je ani odkud to přišlo.

Pět let poté, co všechno začalo, zbývá už jen hrstka přeživších – včetně Malorie a jejích dvou malých dětí. Malorie žije v opuštěném domě poblíž řeky a už dlouho sní o tom, že uteče někam, kde snad bude s rodinou v bezpečí. Cesta, která ji čeká, je však hrozivá: překonat pětadvacet kilometrů po proudu řeky v malé loďce – poslepu. Stačí jedno špatné rozhodnutí a všichni zemřou. Něco je sleduje. Je to člověk, zvíře nebo stvůra?

Ponořena do tmy, obklopena známými i neznámými zvuky, se Malorie vydává na svou hrůznou odyseu – na cestu, která ji zavede do nespatřeného světa i do minulosti, k přátelům, kteří jí kdysi zachránili život. Josh Malerman ve své úchvatné prvotině prolíná přítomnost s minulostí a nabízí čtenáři hrůzný, zároveň však nesmírně poutavý příběh zborceného světa.“

Rozhodně tak je na co se těšit a nezbývá než doufat, že se adaptace povede a dostane se nám tak podobně kvalitního postapokalypticky laděného zážitku, jakým byla kupříkladu Cesta z roku 2009 s Viggo Mortensenem v hlavní roli. Dosud není známo předpokládané datum premiéry, nicméně rozhodně se vyplatí novinky okolo tohoto vznikajícího filmu sledovat a tak se zde určitě již brzy objeví bližší informace. Víme zatím, že natáčení by mělo začít v srpnu, a producenty snímku budou Dylan Clark, Chris Morgan a Clayton Townsend.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také