Matt Reeves o novém Batmanovi

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Zatímco v kinech je uváděn jeho aktuální počin; Válka o planetu opic, odhalil režisér a scénárista Matt Reeves pár detailů o svém dalším chystaném projektu. Tím bude sólový film o Temném rytíři. Batman s Benem Affleckem patří k bezesporu nejvíce očekávaným snímkům DCEU a proto bylo dosud poněkud smutné sledovat rozporuplný vývoj okolo režie a produkce filmu obecně. Nyní to však vypadá, že je alespoň něco pevně dané. Tedy: po slibném rozjezdu a následném pádu je vlastně zatím jasné jediné. Začne se úplně od začátku… 

To znamená nejen v rámci režie, ale i příběhu. Což může být trochu škoda vzhledem k tomu, že scénář byl podle všeho velmi dlouho vytvářený, vypiplaný a navíc se na něm spolu s Affleckem podílel Geoff Johns (což je jeden z předních a nejlepších komiksových scénáristů u DC). Na druhou stranu je pochopitelné, že chce tvůrce snímek vytvořit podle svého. Reeves jednoduše řekl, že jde o nový příběh, a že se začíná znovu, od nuly. Filmu tak zůstane jen název (pokud vůbec), jenž má být prostě: The Batman.

V podcastu na toto téma režisér uvedl, že může selhat jedině díky sobě a nechce aby to bylo pro látku, které plně nedůvěřuje. V první řadě by prý nevěděl, jak původní verzi uchopit. A v několika větách víceméně sdělil, že film natočí správně jedině v tom případě, že půjde o materiál, vytvořený podle toho, co on sám dovede. Z jeho perspektivy. Obdivuje sice to, co dokáží jiní, nicméně on sám by to kupříkladu správně a ku svému obrazu nesvedl.

Nejde o dupnutí si ve smyslu „buď po mém, nebo vůbec,“ ale o to, aby se mohl cítit sebejistý v tom, co zvolí. Zkrátka a dobře, původní nastínění příběhu padá. Právě tak jako dost možná i role Johna Manganiella jako hlavního záporáka Deathstrokea. Jakékoli jiné obsazení filmu zatím známo není. Není bohužel stoprocentní ani účast Bena Afflecka, který si dost možná ani sám není jist, zda po Justice League bude v roli pokračovat. Což je smutné vzhledem k tomu, o jak významnou postavu se v rámci universa jedná…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také