Co jste nevěděli o thrilleru V utajení

Přečtěte si

Autor

Britský thriller z prostředí CIA vypráví příběh agentky, která selhala a ještě byla podvedena. Vinou úniku tajných informací se ocitá ve smrtelném nebezpečí a musí zabránit nezadržitelně se blížícímu útoku na Londýn. Co jste o tomto filmu nevěděli?

Snímek, který právě dobývá kina, přivádí na plátno hvězdy Noomi Rapace, známou z trháků Dítě 44, Sherlock Holmes nebo Muži, kteří nenávidí ženy, a Orlanda Blooma, kterého kvůli Pánovi prstenů a Pirátům z Karibiku snad ani není třeba představovat. Režii filmu měl na starosti Michael Apted, tvůrce Letopisů Narnie: Plavba Jitřního Poutníka a bondovky Jeden svět nestačí. Toto trio zní jako dobře položený základ úspěšného trháku, na který stojí za to vyrazit do kina. A pár zajímavostmi si ten zážitek můžete doplnit.

1. Noomi Rapace si během natáčení zlomila nos, když dostala nešťastnou náhodou loktem do obličeje. Když přišla k sobě, trvala ovšem na tom, že scénu na místě dotočí a na zlomeninu přišla až mnohem později. Nos jí proto musel být zlomen znovu v nemocnici, aby se dostal do původního stavu.

2. Scénář k filmu V utajení se v roce 2008 objevil v Blacklistu – seznamu všech nejlepších ovšem nerealizovaných filmů toho roku.

3. Autoři se inspirovali legendárními thrillery jako Třetí muž Carola Reeda z roku 1949, Tři dny Kondora od Sydneyho Pollacka nebo ságou Jasona Bournea.

4. O žargon z prostředí tajných služeb a technické aspekty, se staral poradce CIA, který byl scénáristovi Peteru O’Brienovi velmi nápomocný.

5. V originálním znění mluví britské postavy opakovaně o výtahu jako o „elevatoru“, přestože je to americké označení, Britové pro výtah používají „lift“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také