Sir Roger Moore, známý především rolí agenta 007, zemřel ve věku 89 let. Oznámila to na Twitteru hercova rodina, britský herec prohrál krátký boj s rakovinou.

Nabídku zahrát si tajného agenta Jejího Veličenstva dostal v roce 1972. O rok později se stal v pořadí třetím Bondem, když se objevil v hlavní roli bondovky Žít a nechat zemřít, a nahradil tak Seana Conneryho. Stejnou postavu si zahrál ještě šestkrát, naposledy ve filmu Vyhlídka na smrt.

Britský herec se narodil 27. října 1927 ve Stockwellu a před kamerou se poprvé objevil až po skončení druhé světové války ve snímcích jako Caesar a Kleopatra, Páni radši blondýnky nebo Když jsem naposledy viděl Paříž. Do podvědomí diváků se ale zapsal až sérií bondovek.

Od svých bondovských předchůdců se agent Rogera Moora lišil. Jeho James Bond byl mnohem zábavnější, do celé série svou rolí přinesl hlavně velkou míru nadsázky. Vůbec se nepodobal chladnokrevnému zabijákovi z předchozích dílů.

V posledních letech svého života se více než hraní věnoval charitě, v roce 1991 se stal velvyslancem UNICEF. V roce 1999 mu královna Alžběta II. udělila šlechtický titul.

Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here