Víkendové tržby: Piráti vyhráli, ale nepřesvědčili. Pobřežní hlídka zklamala

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Americký prodloužený víkend v rámci Dne obětí války nepřinesl žádný hlad po filmových novinkách. Vetřelec zažil rekordní úpadek návštěvnosti.

  1. místo – Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta: 62,2 milionů, novinka
  2. místo – Strážci Galaxie Vol. 2: 19,9 milionů, 4. týden v žebříčku
  3. místo – Pobřežní hlídka: 18,1 milionů, novinka
  4. místo – Vetřelec: Covenant: 10,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Všechno, úplně všechno: 6,2 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul: 4,4 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – Dámská jízda: 3,9 milionů, 3. týden v žebříčku
  8. místo – Král Artuš: Legenda o meči: 3,2 milionů, 3. týden v žebříčku
  9. místo – Mimi šéf: 1,7 milionů, 9. týden v žebříčku
  10. místo – Kráska a zvíře: 1,5 milionů, 11. týden v žebříčku

Kapitán Jack Sparrow vplul opět po šesti letech do světových kin a tentokrát z toho žádná komerční událost nebude. Noví Piráti z Karibiku s podtitulem Salazarova pomsta zažili na domácí americké půdě druhý nejslabší otevírací víkend v rámci série (hned po Prokletí Černé perly), ale Deppa a spol. opět ženou ke světlejším zítřkům diváci ve zbytku světa. Tam totiž Piráti debutovali jako dvanáctý nejúspěšnější snímek historie, což jen potvrdil rostoucí zájem neamerických fanoušků o tuto filmovou značku. Celkově si po prvním víkendu studio Disney přišlo na 270 milionů a první místo v box-office.

To ve finále samozřejmě nejsou vůbec zlá čísla, ale ta Amerika už o věčně podnapilého piráta prostě ztratila zájem. Kdysi nesmírně populárním bukanýrům ještě pomůžou pondělní výdělky, protože v USA dnem volna slaví tzv. Memorial Day, ale žádná velká finanční injekce to také nebude. Pirátská sága se tedy zřejmě přidá k dalším filmovým sériím (Rychle a zběsile, Transformers), kterým s každým dalším dílem ubývají diváci v amerických kinech, ale v zahraničí, především ve východní Asii, trhají jeden kasovní rekord za druhým.

To druhá novinka právě uplynulého víkendu – restartovaná Pobřežní hlídka s Dwaynem Johnsonem – těžce pohořela. Přisprostlá letní komedie s finančními ambicemi blížících se stylu 21 Jump Street diváky příliš nezaujala a vydolovala z amerických kin slaboučkých 18 milionů za třetí místo. Docela tvrdý direkt pro star-power Dwayna Johnsona, který ještě umocňují prachbídné ohlasy a recenze. Těžko říct, jak se snímku povede ve zbytku světa, ale moc růžově bych to pro tuto znovuzrozenou devadesátkovou klasiku neviděl. Dvojky se s největší pravděpodobností nedočkáme.

Tolik k nováčkům a pokračujeme starými známými. Druhý díl komiksových Strážců Galaxie bere ve svém čtvrtém týdnu v žebříčku druhé místo s výnosy kolem 20 mega. Vytoužená miliarda v tomto případě asi nepadne, na to se čínské tržby pohybují až moc za hranicí očekávání, ale i tak má studio Disney na krku další zasloužený megahit. Star-Lord se svými kumpány naplno zazáří už příští rok, kdy spojí síly s Avengers v Infinity War.

Na čtvrtém místě paběrkuje nový Vetřelec: Covenant. Pokračování klasické sci-fi ságy se oproti minulému debutujícímu víkendu propadlo o děsivých 71 % (na 10,5 milionů) a už nyní je zcela jasné, že tentokrát nezničitelný šmejd z vesmíru skončí v červených číslech. V Americe rozhodně, zbytek světa ještě jakž takž šlape, ale ani tam se k tržbám předchozího Promethea se svým aktuálním dobrodružstvím nemá šanci přiblížit.

Zbytek žebříčku se nese v duchu očekávaných výsledků. Teenagerská romantika podle knižní předlohy Všechno, úplně všechno obsadila páté místo (6,2 milionů), šestku bere road-movie Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul (4,4 milonů) a na sedmý flek spadla komedie Dámská jízda (3,9 milionů). Král Artuš se svojí Legendou o meči pokračuje v nepřesvědčivých výkonech na osmém místě (3,2 milionů) a devátým místem po devíti týdnech v žebříčku o sobě dává vědět animovaný Mimi Šéf (1,7 milionů). Top 10 uzavírá disneyovka Kráska a zvíře (1,5 milonů).

Za týden se podíváme na zoubek otvíráku Wender Woman, která se bude snažit zachránit pošramocenou pověst komiksáren ze stáje DC Comics.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také