Víkendové tržby: Rekordní nástup Rychle a zběsile 8

Přečtěte si

Autor

Martin Steinbach
Martin Steinbach
Filmový maniak, vyučený historik a milovník hudby.

Celosvětové tržby akční automobilové série překonaly Star Wars, ale v Americe zájem o tuto filmovou značku mírně upadá.

  1. místo – Rychle a zběsile 8: 98,8 milionů, novinka
  2. místo – Mimi šéf: 16 milionů, 3. týden v žebříčku
  3. místo – Kráska a zvíře: 13,7 milionů, 5. týden v žebříčku
  4. místo – Šmoulové: Zapomenutá vesnice: 6,7 milionů, 2. týden v žebříčku
  5. místo – Loupež ve velkém stylu: 6,5 milionů, 2. týden v žebříčku
  6. místo – Gifted: 3,1 milionů, 2. týden v žebříčku
  7. místo – Uteč: 2,9 milionů, 8. týden v žebříčku
  8. místo – Power Rangers: Strážci vesmíru: 2,8 milionů, 4. týden v žebříčku
  9. místo – The Case for Christ: 2,8 milionů, 2. týden v žebříčku
  10. místo – Kong: Ostrov lebek: 2,7 milionů, 6. týden v žebříčku

Necelých 100 milionů dolarů z USA, 532 milionů dolarů z celého světa – taková je bilance otevíracího víkendu očekávaného akčního nářezu Rychle a zběsile 8. Na domácí americké půdě šlo o slabší výsledek, než který měla dva roky stará sedmička (147 mega), ale především díky fanouškům z Číny a ostatních koutů Asie si Vin Diesel a spol. dojeli pro absolutní prvenství v rámci celosvětového debutového víkendu. Přibližně o tři miliony pokořili rekord držený sedmou epizodou Star Wars.

Je to vcelku logické. Rychlá a zběsilá parta těží z ohromné divácké přízně, marketing jel už několik měsíců zpátky na plné obrátky, a když se vám v jednom filmu sejdou taková jména jako Jason Statham, Dwayne Johnson nebo již zmíněný Vin Diesel, tak peníze na účet studiu Universal prostě tečou proudem. Absence zesnulého Paula Walkera se tedy projevila jen na amerických tržbách. Další díly jsou samozřejmě na cestě a počítejte s tím, že do hereckého ansámblu přibude i nějaký ten asijský herec nebo se na dálný východ přesuneme dějově.

Zbytek kasovního žebříčku finančně strádal. Z prvního místa sesazený Mimi šéf připočetl dalších 16 milionů a celkově se blíží k hranici 300 milionů dolarů. Žádné druhé Město zvířat nebo Tajný život mazlíčků se nekoná, ale vzhledem k nevalným kvalitám filmu se ani není čemu divit. Třetí flek bere Kráska a zvíře. Povedená pohádková disneyovka už dávno překonala vysněnu miliardu, se kterou však všichni počítali.

Šmoulové na čtyřce nijak zvlášť neexcelují, oproti svým předchozím dílům dokonce strmě upadají. Zapomenutá vesnice, jak zní podtitul aktuální namodralé epizody, bude mít co dělat, aby se vůbec zaplatila. To nízkorozpočtová žánrovka Loupež ve velkém stylu podobné problémy řešit nemusí. Freemanovi a kamarádům prý už nyní ohromně pomůže odkoupení filmu televizními stanicemi.

Na šestém místě se usadila novinka z minulého týdne, která se však až nyní dočkala širší americké distribuce. Rodinné drama Gifted v hlavní roli s Kapitánem Amerikou Chrisem Evansem poskočilo o deset příček vzhůru a vydělalo si ucházející tři miliony. Od prakticky nezávislého koprodukčního filmu nešlo čekat více. O místo níže se usadil horor Uteč, který si oproti minulému týdnu tabulkově také polepšil.

Následuje nostalgická jednohubka Strážci vesmíru, náboženská agitka The Case for Christ a výpravný Kong: Ostrov lebek. Výdělky těchto snímků jsou natolik podobné a nízké, že je snad ani nemá cenu zasazovat do širších souvislostí. Vše už bylo několikrát řečeno v minulých týdnech.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také