Alien: Awakening dalším snímkem do vetřelecké ságy?

Přečtěte si

17 novinek, které Netflix přidá do obsahu tento týden

Netflix si v tomto týdnu vystačí s tituly z vlastní produkce. Víceméně... Už v úterý dorazí očekávaná Americká elegie...

15 nejdůležitějších zpráv ze světa filmu za posledních 7 dní

Co se děje v Hollywoodu i mimo něj v době pandemie? To se jasně a stručně dozvíte v přehledu,...

20 nejsledovanějších titulů na Netflixu 47. týdne

Další týden na Netflixu, kterému vládne známá mořská houba. Češi nezapomněli ani na uvedení čtvrté řady královského seriálu. Nejsledovanější filmy...

Autor

Michaela Pavlisová
Studentka žurnalistiky. Knihomol a věčný kritik filmových zpracování knih. Fanynka J. Deana a animovaných filmů A. Elliota. Neúnavná posluchačka filmových soundtracků. Milovnice otevřených konců a britského humoru.

Vetřelec: Covenant sice vstoupí do kin až za pár měsíců, ale Ridley Scott už spřádá další plány. Začal už totiž pracovat na dalším díle vetřelecké franšízy a zveřejnil i jeho jméno. Měl by se jmenovat Alien: Awakening.

V rozhovoru pro Fandango prozradil rovněž pořadí, v jakém na sebe snímky budou navazovat.

„Bude ještě jeden, než se logicky ve směru hodinových ručiček vrátíme zpět k původnímu Vetřelci. Půjdou po sobě: Prometheus, Awakening, Covenant. Je možné, že potom budou i další. Pokud bude tenhle úspěšný, stejně jako ten následující, pak budou určitě další tři,“ uvedl zmateně v interview.

Pak ale v návaznosti na jeho výrok vyvstává spousta otázek. Buď se Ridley Scott spletl a řekl filmy ve špatném pořadí, nebo půjde poněkud šílenou cestou, kdy Alien: Awakening bude prequelem k Alien: Covenant.

Tak si to shrňme: Prometheus, prequel k původnímu Vetřelci, následuje Covenant, pokračování Promethea a zároveň rovněž preguel k Vetřelci. Pak přijde Awakening, prequel k prequelu klasického Vetřelce a sequel k prequelu (Prometheovi). Scott je buď velký stratég a šachista, nebo jenom nešika, co poplete i pořadí vlastních filmů a chce vlastně říct, že za sebou půjde chronologicky Prometheus, Covenant, Awakening.

Problémem může být i Scottův věk. Výše zmíněné filmy nejsou totiž jediné, které devětasedmdesátiletý režisér plánuje. Už totiž oznámil, že jeho příštím filmem má být All the Money in the World, snímek vycházející z reálné události únosu Johna Paula Gettyho III. Smělé plány na to, že ani hollywoodští režiséři nežijí věčně.

Jednou z dobrých zpráv pro fanoušky Ridleyho Scotta je fakt, že se očividně nechystá do žádného důchodu, to druhou je jisté uvedení snímku Vetřelec: Covenant do kin. Na plátnech se objeví 19. května a v hlavních rolích se objeví Michael Fassbender, Katherine Waterston, Danny McBride nebo James Franco.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také