Nightwing a Batman znají své režiséry

Přečtěte si

Kosmonaut z Čech: Netflix pošle Adama Sandlera do vesmíru

Kniha spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech dostane filmovou adaptaci od Netflixu. V hlavní roli kosmonauta Jakuba Procházky se...

16 novinek, které v týdnu uvede Netflix

Poslední týden tohoto měsíce bude na Netflixu ve znamení originální hororové tvorby, zajímavých dokumentů, ale také jedné velké premiéry...

16 filmů na Halloween pro celou rodinu za posledních 10 let

Doporučujeme patnáct filmů, které se mohou skvěle hodit, pokud hledáte to pravé filmové dobrodružství pro celou rodinu na blížící...

Autor

Daniel Birgus
Jsem filmový fanoušek, který je žánrový všežravec. Svého diváckého ducha krmím psychologickými sondami i komiksovými akčními adaptacemi. Preferuji snímky od Wese Andersona, Quentina Tarantina, Seria Leoneho či Miloše Formana.

Batman měl již několikrát možnost na stříbrném plátně chránit svůj milovaný Gotham, a nyní přišla řada i na jeho věrného parťáka, Dicka Graysona. Ten poprvé dostane možnost ukázat se v plné síle v podobě vlastní sólovky.

A kdo se vlastně postará o jeho filmovou existenci? Na režisérskou židli usedne Chris McKay, který má s maskovanými hrdiny již zkušenosti. Jeho posledním dílem byl totiž LEGO Batman film, a tak je příhodné, že příběh Waynova svěřence bude vyprávět zrovna on. O scénář by se měl postarat Bill Dubuque, který přesvědčil o svých kvalitách v Soudci či Zúčtování.

Dick Grayson je ve světě DC komiksů dobře známou postavou. Byl Batmanův chráněnec a parťák, který se může chlubit tím, že byl vůbec prvním Robinem. Po čase se rozhodl vystoupit ze stínu Bruce a stal se Nightwingem. Ten nadále chránil obyvatele Gothamu, ale postupně se více zaměřil na město Bludhaven.

Nightwinga už jsme měli možnost vidět ve dvou Batmanech režiséra Joela Schumachera – Batman navždy a Batman a Robin. Ani jeden ze dvou zmíněných filmů ovšem kvalitativně příliš nepřesvědčil. Doufejme, že se tak první sólovka mladého hrdiny povede o něco lépe.

Kromě Nightwinga na svět pronikly informace i o druhém maskovaném hrdinovi z Gothamu, a to sice o tom známějším. Batman totiž rovněž poznal svého režiséra. Nadcházející díl sledující osudy temného rytíře měl mít totiž na starosti Ben Affleck. Ten se kromě ztvárnění hlavní role měl postarat rovněž i o režii, ale tu si nakonec kvůli časové vytíženosti a strachu z nekvalitního scénáře rozmyslel.

Začalo tak náročné hledání vyvoleného, který by po něm přebral štafetu. A toto hledání došlo zdárně ke svému konci. Není tomu dlouho, co bylo oficiálně oznámeno, že se novým režisérem stal Matt Reeves. Ten má na svém seznamu zářezy v podobě Úsvitu planety opic či Monstra.

Co se příběhu týče, The Batman (zatím jeho oficiální pracovní název) bude zaměřený na souboj Bruce a Sladea Wilsona, který je v komiksovém světě známý jako Deathstroke. Je to velezkušený žoldák s excelentními bojovými dovednostmi, takže bude ochránci Gothamu značnou výzvou. Ztvární ho Joe Manganiello. O scénář se starají Ben Affleck a Geoff Johns.

Váš komentář potěší autora článku.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

VOD

Čtěte také