Duna získává režiséra Příchozích

Přečtěte si

Autor

Tomáš Lesk
Tomáš Lesk
Jsem pisálek, snílek, knižní a filmový skoro-všežrout se slabostí pro tvorbu Quentina Tarantina, mimo jiné pak pro seriál Doctor Who. Mám zarytou nenávist vůči béčkovým slasherům a špatně použité třaslavé kameře. Ve volném čase píšu o filmech, komiksech a knihách, čtu a zírám.

Reboot sci-fi filmu Duna, natočeného podle knižní předlohy amerického spisovatele Franka Herberta, je v Hollywoodu plánován už nějakou dobu. Novela, odehrávající se v daleké budoucnosti má jednoduše velký potenciál. Potenciál, který se podle mnoha fanoušků i kritiků legendárnímu režiséru Davidu Lynchovi v osmdesátých letech zdaleka nepodařilo naplnit, a to i přes kultovní status snímku. Nyní tedy nová verze filmu získala zvučné jméno.

Moderní zpracování Duny má natočit Denis Villeneuve, který patří k nejvýraznějším režisérům současnosti. Jeho nejnovější počin, mysteriózní sci-fi thriller Příchozí, pojednávající o kontaktu s mimozemšťany, sklízí obrovský všeobecný úspěch. Není proto divu, že když on sám o Dunu projevil zájem, ačkoli neočekával, že by ji dostal možnost natáčet, rozhodlo se mu studio Legendary Entertainment právě tuto příležitost poskytnout. Potvrdil to na svém Twitteru syn samotného autora předlohy; Brian Herbert. Ve svém příspěvku navíc hovořil o tom, že Villeneuve má režírovat část série, což svědčí o tom, že jsou s tímto světem skutečně velké plány a je tak na místě očekávat víc než jeden film.

Villeneuve momentálně pracuje na pokračování legendárního Blade Runnera, jež vejde do kin letos v říjnu, pod názvem Blade Runner 2049. Ačkoli se zatím neví, kdy by měly práce na Duně započít, a zda se režisér „upsal“ jen na jeden film, či i na případná pokračování, je jisté, že pouštní planeta Arrakis bude hrát významnou roli v jeho kariéře. Těšíte se na nové filmové zpracování?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Čtěte také